Ogłoszenia duszpasterskie na 17. Niedzielę Zwykłą - 26.07.2020 - Parafia Rzymsko-Katolicka Niepokalanego Poczęcia NMP, Kraków, os. Azory

Wyszukiwarka

RODO

Ogłoszenia duszpasterskie na 17. Niedzielę Zwykłą - 26.07.2020

Kategoria: Ogłoszenia
Opublikowano: sobota, 25 lipiec 2020 19:07
Odsłony: 736

Matka Boska Anielska - Salwator - Kaplica Św. Małgorzaty

 1. Dziś o godz. 19.00 nieszpory niedzielne.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W środę: wspomnienie św. Marty.
  • W piątek: wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
  • W sobotę: wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, oraz pierwsza sobota miesiąca. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. O godz. 18.00 różaniec, o 18.30 Msza święta w intencji Róż Żywego Różańca; po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.
 3. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z Porcjunkuli, Święto patronalne naszej Prowincji. W tym dniu za pobożne nawiedzenie kościoła franciszkańskiego lub parafialnego z równoczesnym odmówieniem Modlitwy Pańskiej i Symbolu Wiary (Ojcze nasz i Wierzę) można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, Komunia święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu). Będzie to 804. rocznica wyproszenia przez św. Franciszka z Asyżu Odpustu Porcjunkuli oraz zatwierdzenia i ogłoszenia go przez papieża Innocentego III.
 4. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 5. W minionym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do wieczności: śp. Bronisława Błasiak, śp. Aleksander Paczyński, śp. Krystyna Dzierwa oraz śp. Piotr Hammer. Wieczne odpoczywanie…
 6. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask i obfitości Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Życzymy Wam prawdziwej wiary, wytrwałej nadziei i doskonałej miłości, abyście mogli być Świadkami Jezusa Chrystusa w  swojej codzienności.

Zrzeczenie odpowiedzialności za reklamy

Parafia nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam dostarczanych przez Autora Wtyczki oraz Google Ads.