Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 31.05.2020 - Parafia Rzymsko-Katolicka Niepokalanego Poczęcia NMP, Kraków, os. Azory

Wyszukiwarka

RODO

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 31.05.2020

Kategoria: Ogłoszenia
Opublikowano: sobota, 30 maj 2020 13:58
Odsłony: 701

Zesłanie Ducha Św. Na Matkę Boską i Apostołów - Bodzentyn - Kościół Św. Ducha

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: Święto NMP, Matki Kościoła.
  • We wtorek: 8. dzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. O godz. 18.30 Msza święta w  intencji próśb i podziękowań z kazaniem nowennowym.
  • W środę: wspomnienie świętych męczenników: Karola Lwangi i Towarzyszy.
  • W czwartek: Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.00 Msza święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja, o godz. 18.30 w intencji Akcji Katolickiej.
  • W piątek: wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. W tym dniu przypada również pierwszy piątek miesiąca: o godz. 16.30 spowiedź dzieci i młodzieży, o 17.00 Msza święta dla nich. O godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe, o 18.30
   Msza święta w intencji misji świętych i misjonarzy.
  • W sobotę: pierwsza sobota miesiąca. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. O godz. 18.30 Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca.
 2. W czerwcu zapraszamy do naszej Świątyni na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 19.00.
 3. Według najnowszych rozporządzeń Władz Państwowych, w kościołach zniesione zostały limity dotyczące liczby wiernych przebywających w Świątyni. Przypominamy jednak o obowiązku noszenia maseczek ochronnych i zachowaniu podstawowych środków ostrożności i bezpieczeństwa. Liczymy na Waszą odpowiedzialność.
 4. Zapraszamy na dzisiejsze transmisje: z Mszy świętej o godz. 12.00 oraz z ostatniego nabożeństwa majowego o godz. 19.00.
  Jednocześnie informujemy, iż uwzględniając liczne prośby Parafian, będziemy stale transmitować dla Was Mszę świętą o godz. 12.00 w niedziele i ważniejsze Uroczystości Kościelne. Transmisje te będą prowadzone szczególnie z myślą o osobach chorych z naszej Parafii, które nie mogą przyjść do kościoła. Od czerwca nie będziemy transmitować wieczornych Mszy świętych i nabożeństw w dni powszednie.
 5. Od czerwca Koronka do Bożego Miłosierdzia będzie odmawiana w kościele jedynie w piątki o godz. 15.00, po wystawieniu Najświętszego Sakramentu. Będzie ona transmitowana na naszej stronie parafialnej i Facebooku.
 6. W minionym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Helena Kołacz, śp. Edward Adles, śp. Stanisława Migdał oraz śp. Andrzej Kurak. Wieczne odpoczywanie…
 7. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech Duch Święty napełni Was swymi darami i rozpali w Waszych sercach żar Bożej miłości.

Zrzeczenie odpowiedzialności za reklamy

Parafia nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam dostarczanych przez Autora Wtyczki oraz Google Ads.