Ogłoszenia duszpasterskie na 5. Niedzielę Weilkanocy - 10.05.2020 - Parafia Rzymsko-Katolicka Niepokalanego Poczęcia NMP, Kraków, os. Azory

Wyszukiwarka

RODO

Ogłoszenia duszpasterskie na 5. Niedzielę Weilkanocy - 10.05.2020

Kategoria: Ogłoszenia
Opublikowano: sobota, 09 maj 2020 21:53
Odsłony: 610

Matka Boska Fatimska - figura obok węgierskiej Drogi Krzyżowej

 1. Zapraszamy na dzisiejsze transmisje na żywo: o godz. 12.00 z Mszy świętej, a o godz. 19.00 z nabożeństwa majowego.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • We wtorek: wspomnienie św. Leopolda Mandicia z Hercegnovi, prezbitera, oraz 5. dzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. O godz. 18.30 Msza święta w  intencji próśb i podziękowań z kazaniem nowennowym.
  • W środę: o godz. 17.30 nabożeństwo fatimskie z nabożeństwem majowym.
  • W czwartek: Święto św. Macieja, Apostoła.
  • W piątek: wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony.
  • W sobotę: Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika.
 3. W przyszłą niedzielę, 17 maja, o godz. 13.15 odbędzie się jubileuszowa Msza święta z  okazji 25. rocznicy święceń kapłańskich o. Mansweta Zawady. Z tej okazji pragniemy złożyć Ojcu Jubilatowi najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i  darów Ducha Świętego, nieustannej opieki Matki Najświętszej i Świętych patronów oraz wszelkiej pomyślności na dalsze lata posługi duszpasterskiej.
  Informujemy również, iż ze względu na stan epidemiczny i obowiązujące przez to ograniczenia, uroczystości jubileuszowe odbędą się w terminie późniejszym.
 4. Kancelaria parafialna od poniedziałku, 11 maja, jest czynna na dzwonek.
 5. Redakcja "Naszej Wspólnoty" zbiera materiały do kolejnego numeru naszego parafialnego biuletynu. Chcielibyśmy, by to najbliższe wydanie dotyczyło życia Parafii i  Parafian w czasie pandemii, i było Waszym świadectwem z tych trudnych dni.
  W związku z tym serdecznie zachęcamy Was do napisania krótkiego tekstu na temat Waszych przeżyć z czasu epidemii. Może to być opis Waszych praktyk modlitewnych i duchowej łączności z Parafią i Kościołem, sposób przeżywania Mszy świętych i nabożeństw, a także własne refleksje i przemyślenia. Opiszcie, za czym najbardziej tęskniliście i jak wpłynął na Was ten czas. Wybrane artykuły pojawią się w  kolejnym numerze "Naszej Wspólnoty".
  Teksty przysyłajcie na adres e-mail: naszawspolnota.parafiaazory​@​gmail.com do końca maja. Więcej informacji na naszym Facebooku i stronie internetowej.
 6. W minionym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Jerzy Klaczak, śp. Beata Gruzińska, śp. Irena Szymańska, śp. Józef Feluś oraz śp. Elżbieta Szeremeta. Wieczne odpoczywanie…
 7. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech miłość Chrystusa opromienia swym Zbawczym światłem każdą chwilę Waszej codzienności, a  Niepokalana Matka stale oręduje w Waszych intencjach.

Zrzeczenie odpowiedzialności za reklamy

Parafia nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam dostarczanych przez Autora Wtyczki oraz Google Ads.