Ogłoszenia duszpasterskie na 4. Niedzielę Wielkanocną - 3.05.2020 - Parafia Rzymsko-Katolicka Niepokalanego Poczęcia NMP, Kraków, os. Azory

Wyszukiwarka

RODO

Ogłoszenia duszpasterskie na 4. Niedzielę Wielkanocną - 3.05.2020

Kategoria: Ogłoszenia
Opublikowano: sobota, 02 maj 2020 20:40
Odsłony: 694

Matka Boska - w drodze do Góry Koskowej

 1. Zapraszamy na dzisiejsze transmisje na żywo: o godz. 12.00 z Mszy świętej, a o godz. 19.00 z nabożeństwa majowego. Przypominamy, że w tygodniu codziennie transmitowana jest wieczorna Msza święta o godz. 18.30; w maju prowadzone są również transmisje z majówek o godz. 18.00.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: wspomnienie św. Floriana, męczennika.
  • We wtorek: wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera, oraz 4. dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. O godz. 18.30 Msza święta w  intencji próśb i podziękowań z kazaniem nowennowym.
  • W środę: Święto Świętych Apostołów: Filipa i Jakuba.
  • W czwartek: pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.00 Msza święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja, o godz. 18.30 w intencji Akcji Katolickiej.
  • W piątek: Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.
 3. Na prośbę Parafian postanowiliśmy wznowić wykłady biblijne prowadzone przez o. dra Edmunda Urbańskiego. Ze względu na obowiązujący w Polsce stan epidemiczny będą one przeprowadzone online. Najbliższy wykład pt. „Lectio divina jako metoda czytania Pisma Świętego” odbędzie się w czwartek, 7 maja, o godz. 19.30 i będzie transmitowany na żywo na naszej stronie parafialnej i Facebooku. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wysłuchania wykładu; będzie również możliwość zadawania pytań w  komentarzach, do których o. Edmund odniesie się następnym razem.
 4. Informujemy, iż intencja dla Róż Żywego Różańca i wszystkich, którzy modlą się z nimi na miesiąc maj jest następująca: różaniec w intencji wszystkich chorych i cierpiących z  powodu koronawirusa, w intencji służb medycznych i porządkowych oraz o  zaprzestanie rozprzestrzeniania się pandemii w Polsce i na świecie.
 5. W związku z rozporządzeniami Rządu Polski w sprawie stanu epidemicznego, informujemy, że w naszej Świątyni może przebywać jednocześnie 46 osób. Dotyczy to zarówno Mszy świętych, jak i nabożeństw oraz osobistej modlitwy. Prosimy Wiernych odwiedzających nasz Kościół i uczestniczących w Mszach o przestrzeganie przepisów dotyczących noszenia maseczek. Sakrament spowiedzi odbywa się w konfesjonałach.
 6. W minionym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Kazimierz Palichleb, śp. Leszek Drożyński, śp. Władysława Deptuch i śp. Krzysztof Niestój. Wieczne odpoczywanie…
 7. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech miłość Chrystusa opromienia swym Zbawczym światłem każdą chwilę Waszej codzienności, a  Niepokalana Matka stale oręduje w Waszych intencjach.

 

 

 

 

Zrzeczenie odpowiedzialności za reklamy

Parafia nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam dostarczanych przez Autora Wtyczki oraz Google Ads.