Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia
Odsłony: 762

Matka Boska Częstochowska - Królowa Polski

 1. Dziś o godz. 12.00 zapraszamy na transmisję Mszy świętej na żywo.
  Przypominamy, że w tygodniu codziennie transmitowana jest Msza święta o godz. 18.30. W maju prowadzone będą również transmisje z majówek o godz. 18.00.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • We wtorek: 3. dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy.
  • W środę: Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła.
  • W piątek: pierwszy piątek miesiąca. O 17.00 Msza święta, o godz. 18.00 nabożeństwo majowe, o godz. 18.30 Msza święta w intencji misji świętych i misjonarzy. Spowiedź święta w tym dniu od godz. 15.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Arcybiskup metropolita krakowski na ten dzień udzielił dla archidiecezji krakowskiej dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę: na prośbę Konferencji Episkopatu Polski, rzymska Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów mocą dekretu zdecydowała, że w tym dniu będzie obchodzona Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w tym dniu w porządku niedzielnym: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15, 18.00 i ostatnia Msza święta o godz. 20.00. O godz. 19.00 nabożeństwo majowe. W tym dniu przypada również pierwsza sobota miesiąca: o godz. 18.00 Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca.
 3. W związku z rozporządzeniami Rządu Polski w sprawie stanu epidemicznego, informujemy, że w naszej Świątyni może przebywać jednocześnie maksymalnie 46 osób. Dotyczy to zarówno Mszy świętych, jak i nabożeństw oraz osobistej modlitwy. Prosimy Wiernych odwiedzających nasz Kościół i uczestniczących w Mszach o przestrzeganie przepisów dotyczących noszenia maseczek. Sakrament spowiedzi odbywa się w konfesjonałach.
 4. Informujemy, iż od maja wracamy do piątkowych adoracji Najświętszego Sakramentu. Wystawienie odbywa się o godz. 15.00 i rozpoczniemy je Koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończy się przed Mszą świętą wieczorną. W czasie adoracji kapłani będą dyżurować w konfesjonale.
 5. Pragniemy z całego serca podziękować Ojcu Diakonowi Piotrowi, który w tym tygodniu kończy praktyki w naszej Parafii, za całą jego pracę w naszej Wspólnocie, zaangażowanie i trud duszpasterski. Życzymy mu wszelkich potrzebnych łask na dalszej drodze zakonnej oraz mocy Bożych błogosławieństw i opieki Niepokalanej Matki.
 6. W minionym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Anna Rydzy, śp. Jan Konieczny, śp. Jacek Hałun, śp. Celina Chodóra oraz śp. Rozalia Janik. Wieczne odpoczywanie…
 7. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień.