Ogłoszenia duszpasterskie na 3. Niedzielę Wielkanocy - 26.04.2020 - Parafia Rzymsko-Katolicka Niepokalanego Poczęcia NMP, Kraków, os. Azory

Ogłoszenia duszpasterskie na 3. Niedzielę Wielkanocy - 26.04.2020

Kategoria: Ogłoszenia
Opublikowano: sobota, 25 kwiecień 2020 14:44

Matka Boska Częstochowska - Królowa Polski

1. Dziś o godz. 12.00 zapraszamy na transmisję Mszy świętej na żywo.
    Przypominamy, że w tygodniu codziennie transmitowana jest Msza święta o godz. 18.30. W maju prowadzone będą również transmisje z majówek o godz. 18.00.
    • We wtorek: 3. dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy.
    • W środę: Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła.
    • W piątek: pierwszy piątek miesiąca. O 17.00 Msza święta, o godz. 18.00 nabożeństwo majowe, o godz. 18.30 Msza święta w intencji misji świętych i misjonarzy. Spowiedź święta w tym dniu od godz. 15.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Arcybiskup metropolita krakowski na ten dzień udzielił dla archidiecezji krakowskiej dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
    • W sobotę: na prośbę Konferencji Episkopatu Polski, rzymska Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów mocą dekretu zdecydowała, że w tym dniu będzie obchodzona Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w tym dniu w porządku niedzielnym: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15, 18.00 i ostatnia Msza święta o godz. 20.00. O godz. 19.00 nabożeństwo majowe. W tym dniu przypada również pierwsza sobota miesiąca: o godz. 18.00 Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca.
  3. W związku z rozporządzeniami Rządu Polski w sprawie stanu epidemicznego, informujemy, że w naszej Świątyni może przebywać jednocześnie maksymalnie 46 osób. Dotyczy to zarówno Mszy świętych, jak i nabożeństw oraz osobistej modlitwy. Prosimy Wiernych odwiedzających nasz Kościół i uczestniczących w Mszach o przestrzeganie przepisów dotyczących noszenia maseczek. Sakrament spowiedzi odbywa się w konfesjonałach.
  4. Informujemy, iż od maja wracamy do piątkowych adoracji Najświętszego Sakramentu. Wystawienie odbywa się o godz. 15.00 i rozpoczniemy je Koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończy się przed Mszą świętą wieczorną. W czasie adoracji kapłani będą dyżurować w konfesjonale.
  5. Pragniemy z całego serca podziękować Ojcu Diakonowi Piotrowi, który w tym tygodniu kończy praktyki w naszej Parafii, za całą jego pracę w naszej Wspólnocie, zaangażowanie i trud duszpasterski. Życzymy mu wszelkich potrzebnych łask na dalszej drodze zakonnej oraz mocy Bożych błogosławieństw i opieki Niepokalanej Matki.
  6. W minionym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Anna Rydzy, śp. Jan Konieczny, śp. Jacek Hałun, śp. Celina Chodóra oraz śp. Rozalia Janik. Wieczne odpoczywanie…
  7. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień.

Zrzeczenie odpowiedzialności za reklamy

Parafia nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam dostarczanych przez Autora Wtyczki oraz Google Ads.