Ogłoszenia duszpasterskie na 2. Niedzielę Wielkiego Postu - 8.03.2020 - Parafia Rzymsko-Katolicka Niepokalanego Poczęcia NMP, Kraków, os. Azory

Wyszukiwarka

RODO

Ogłoszenia duszpasterskie na 2. Niedzielę Wielkiego Postu - 8.03.2020

Kategoria: Ogłoszenia
Opublikowano: sobota, 07 marzec 2020 21:32
Odsłony: 520

Chrystus Frasobliwy - Kościół Franciszkanów - Kraków

 1. Dziś o godz. 16.30 droga krzyżowa, a o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 2. Przypominamy, że przez cały okres Wielkiego Postu w naszej Świątyni odprawiana jest droga krzyżowa – od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W soboty o godz. 18.00 różaniec. Kapłani dyżurują w konfesjonałach w dni powszednie od godz. 17.30, a w piątki od godz. 15.00 podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. W niedziele spowiedź pół godziny przed każdą Mszą świętą.
 3. W tym tygodniu spotkania dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania:
  • we wtorek o godz. 17.00 dla klas VI
  • oraz w środę o godz. 17.00 dla klas VII.
 4. W przyszłą niedzielę, 15 marca, po Mszy świętej o godz. 9.00 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie przedstawicieli grup parafialnych dotyczące Parafialnej Drogi Krzyżowej oraz Triduum Paschalnego.
 5. Rodziny z Kręgu Domowego Kościoła, działającego przy naszej Parafii, serdecznie zapraszają w przyszłą niedzielę, 15.03, na godz. 15.30 na trzeci odcinek Dobrego Seansu Filmowego. Tym razem chcemy zaproponować film pt. „October Baby”. Główna bohaterka filmu to młoda dziewczyna, która odkrywa prawdę o sobie – między inny o tym, ze została adoptowana. Film jest częściowo inspirowany autentyczną historią i pokazuje wartość przebaczenia oraz wsparcia najbliższych osób. Na seans do salki przykościelnej zapraszamy wszystkich Parafian – także rodziny z małymi dziećmi, dla których zapewniona będzie opieka.
 6. W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca, przedstawiciele naszej Parafii będą kwestować po Mszach Świętych na dalsze potrzeby remontowe naszej Świątyni. Za wszelkie ofiary już dziś składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.
 7. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej informuje, że w tym roku przygotowujemy pielgrzymkę parafialną do Sanktuariów Warmii i Mazur. Czterodniowa pielgrzymka odbędzie się w dniach 20-23 maja (środa-sobota) Jesieni 2020 i będzie obejmowała bardzo znane Sanktuaria w Gietrzwałdzie i Świętej Lipce, ale także 7 innych, mniej znanych. Szczegóły dotyczące pielgrzymki można znaleźć na afiszu w gablocie AK oraz na stronie internetowej naszej parafii. Zapisy rozpoczniemy w niedzielę 15 marca w zakrystii, po Mszach św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00. Kolejne terminy będą ogłoszone z tygodniowym wyprzedzeniem.
 8. Fundacja Sternik – Kraków i Przedszkole Źródło zapraszają na dzień otwarty, który odbędzie się 14 marca, w sobotę, w godz. 10.00-12.00 w budynku przy ul. Zygmuntowskiej 12A. Szczegóły są dostępne na plakacie.
 9. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 10. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Stanisław Chyrc, śp. Jan Mrzygłodzki, śp. Alicja Małek, śp. Kazimiera Franas, śp. Bogdan Kucharczyk, śp. Władysława Waligórska oraz śp. Zofia Piłat. Wieczne odpoczywanie…
 11. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitości Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech przeżywany okres Wielkiego Postu będzie dla Was czasem nawrócenia, prawdziwej przemiany serca i osobistego spotkania z Miłosiernym Bogiem.

 

 

Zrzeczenie odpowiedzialności za reklamy

Parafia nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam dostarczanych przez Autora Wtyczki oraz Google Ads.