1. Dziś o godz. 13.15 Msza święta w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. O godz. 19.00 nieszpory niedzielne.
  2. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:
    • W poniedziałek i wtorek, 24 i 25 lutego, w godzinach 8.00 – 18.00 będzie odbywało się w naszej Świątyni całodzienne wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu przed Wielkim Postem.
    • W środę: Środa Popielcowa. Msze święte będą sprawowane o godz.: 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 18.30 oraz 20.00. Posypanie głów popiołem podczas każdej Mszy świętej. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ścisły co do ilości i jakości spożywanego posiłku.
  3. Wielki Post to czas zadumy, refleksji i nawrócenia serca. Droga Krzyżowa w Wielkim Poście będzie sprawowana od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Poprowadzą ją:
    • w poniedziałki – Franciszkański Zakon Świeckich,
    • we wtorki – Akcja Katolicka,
    • w środy – Róże Żywego Różańca,
    • w czwartki – Koło Przyjaciół Radia Maryja,
    • w piątki – ministranci i dzieci,
    • w sobotę – o godz. 18.00 różaniec.
    • W niedziele drogę krzyżową o godz. 16.30 poprowadzą kapłani, a o godz. 17.00 będą odbywać się Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy do częstego udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach. W okresie Wielkiego Postu kapłani będą dyżurować w konfesjonałach w dni powszednie od godz. 17.30, a w piątek od godz. 15.00 podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.
  4. Akcja Katolicka serdecznie zaprasza wszystkich wiernych na trzeci wykład biblijny o. dra Edmunda Urbańskiego. Odbędzie się on w czwartek, 27 lutego, po Mszy świętej o godz. 18.30 w salce katechetycznej. Temat spotkania będzie dotyczył tego, w jaki sposób czytać Pismo Święte, by mieć z tego największe korzyści.
  6. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Krzysztof Tekliński, śp. Adam Chorobik, śp. Zofia Kukla oraz śp. Adela Morawska. Wieczne odpoczywanie…
  7. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitości Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech Bóg umocni Was i Wasze rodziny Swoim błogosławieństwem, a Matka Najświętsza stale wyprasza potrzebne łaski.