Ogłoszenia duszpasterskie na 2. Niedzielę po Narodzeniu Pańskim - 5.01.2020
Kategoria: Ogłoszenia
Opublikowano: niedziela, 05 styczeń 2020 12:49
Odsłony: 1021
- Dziś o godz. 19.00 nieszpory kolędowe.
- Jutro będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Przed każdą Mszą w kruchcie kościoła młodzież naszej Parafii będzie rozprowadzać kredę i kadzidło; poświęcenie kredy i kadzidła podczas każdej Mszy świętej.
- Przypominamy, że od stycznia 2020 roku w każdy piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie odbywało się od godz. 15.00 i rozpoczniemy je Koronką do Bożego Miłosierdzia. Adoracja potrwa do wieczornej Mszy świętej; przez cały czas adoracji będzie możliwość spowiedzi świętej.
- W przyszłą niedzielę, 12 stycznia, będziemy gościć w naszej Wspólnocie Parafialnej Ojca Ariela Krzywdę, gwardiana z klasztoru w Wieliczce. Wygłosi on do nas okolicznościowe kazanie w związku z 25-leciem koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki. Po Mszach świętych będzie zbierał dobrowolne ofiary na wykonanie sukni do obrazu Matki Bożej w klasztorze w Wieliczce. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.
- Również w przyszłą niedzielę w dolnej kaplicy odbędzie się wystawa prac malarskich, fotografii oraz poezji pani Marii Bawoł, naszej parafianki. Bardzo serdecznie zapraszamy do obejrzenia wyżej wymienionych dzieł.
- Styczeń jest w naszej Parafii czasem wizyty duszpasterskiej zwanej Kolędą. Potraktujmy ją jako spotkanie połączone z modlitwą. Duszpasterze odwiedzający dom czy mieszkanie przychodzą do Rodziny przede wszystkim z Bożym błogosławieństwem. W czasie wizyty duszpasterskiej prosimy, aby na stole nakrytym białym obrusem, były: krzyż, świece i woda święcona.
- Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
- Poniedziałek, 6.01: ul. Zygmuntowska – domki i bloki, ul. Pużaka 8.
- Wtorek, 7.01: ul. Jaremy 25, ul. Pużaka – domki.
- Środa, 8.01: ul. Czerwieńskiego – domki, ul. Jaremy 23.
- Czwartek, 9.01: ul. Radzikowskiego 74, ul. Radzikowskiego – domki.
- Piątek, 10.01: ul. Czerwieńskiego 10, ul. Radzikowskiego 72.
- Sobota, 11.01: ul. Pużaka 2, ul. Jaremy 21.
- Niedziela, 12.01: ul. Radzikowskiego 66, ul. Weissa 14.
- Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.00, a w soboty i niedziele o godz. 15.00. Jutro, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, kolędę także rozpoczniemy od godz. 15.00.
- Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
- W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Zbigniew Dudkiewicz oraz śp. Janusz Grabski. Wieczne odpoczywanie...
- Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni, pragniemy życzyć obfitości Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech Jezus Chrystus opromienia Was światłem zbawczej miłości, a Niepokalana Matka stale wyprasza potrzebne łaski.