Ogłoszenia duszpasterskie na 1. Niedzielę Adwentu - 1.12.2019 - Parafia Rzymsko-Katolicka Niepokalanego Poczęcia NMP, Kraków, os. Azory

Wyszukiwarka

RODO

Ogłoszenia duszpasterskie na 1. Niedzielę Adwentu - 1.12.2019

Kategoria: Ogłoszenia
Opublikowano: niedziela, 01 grudzień 2019 22:10
Odsłony: 698
 1. Rozpoczynamy dziś w naszej Wspólnocie przeżywanie misji parafialnych w związku z nadchodzącymi jubileuszami 40-lecia konsekracji Świątyni oraz 80-lecia istnienia Parafii. Na każdej Mszy świętej głoszona będzie nauka misyjna; o godz. 12.00 nastąpi uroczyste wprowadzenie misjonarzy oraz wręczenie stuły i kluczy. Misje święte potrwają do Uroczystości Odpustowych w przyszłą niedzielę, 8 grudnia. Dokładny plan misji oraz wszelkie informacje są dostępne na plakatach w gablotach i kruchcie kościoła oraz w  biuletynie „Nasza Wspólnota” i na stronie internetowej.
  Pragniemy serdecznie powitać w naszej Wspólnocie Parafialnej naszych Misjonarzy: o. Teodora Knapczyka, ks. Marcina Piotrowskiego oraz s. Wiktorię Kucharską. Życzymy im błogosławionego, świętego czasu tutaj, mocy Ducha Świętego i wszelkich Bożych łask oraz obfitych i trwałych owoców tych świętych misji dla nas wszystkich.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • We wtorek: wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
  • W czwartek: pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.00 Msza święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja; o godz. 18.30 w intencji Akcji Katolickiej.
  • W piątek: pierwszy piątek miesiąca i dzień całodziennej spowiedzi świętej. Ze względu na plan misji w tym dniu nie będzie pierwszopiątkowej spowiedzi dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30 ani Mszy świętej dla nich o godz. 17.00.
  • W sobotę: wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu przypada również pierwsza sobota miesiąca. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną; o godz. 18.30 Msza święta w intencji próśb i  podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca.
 3. Od poniedziałku, 2 grudnia, rozpoczynamy Msze święte roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny. Będą one sprawowane od poniedziałku do soboty o godz. 6.20. Bohaterem tegorocznych rorat jest Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tych porannych Mszach świętych, a szczególnie dzieci i młodzież. Prosimy również o przychodzenie z lampionami. W związku z roratami przez cały okres adwentu nie będzie Mszy świętej w dni powszednie o godz. 7.00.
 4. Od dziś, przez cały okres Adwentu w sprzedaży są wigilijne świece Caritas. Zachęcamy do wsparcia wigilijnego dzieła pomocy najuboższym dzieciom. Przy wyjściu z kościoła można też zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne, z których dochód będzie przeznaczony na potrzeby naszej świątyni.
 5. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i główny odpust parafialny oraz wizytację kanoniczną księdza biskupa Janusza Mastalskiego. O godz. 7.30 przywitanie ks. Biskupa po Mszy spotkanie z grupami parafialnymi. Po Mszy o 9.00 spotkanie z Akcją Katolicką a po Mszy o 10.30 spotkanie ze scholą i ministrantami. O godz. 12.00 odbędzie się suma odpustowa z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i poświęceniem Krzyża Misyjnego. W tym dniu nie będzie Mszy świętej o godz. 13.15.
 6. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odszedł do Wieczności: śp. Henryk Hyla. Wieczne odpoczywanie...
 8. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech ten szczególny czas, jakim są parafialne misje święte, pozostawi w Waszych sercach trwały ślad i umocni do bycia świadkami Chrystusa w codzienności, a Niepokalana Matka niech towarzyszy Wam w oczekiwaniu i przygotowaniu na przyjście Zbawiciela.

Zrzeczenie odpowiedzialności za reklamy

Parafia nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam dostarczanych przez Autora Wtyczki oraz Google Ads.