Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia
Odsłony: 723
 1. Gościmy dziś w naszej Wspólnocie Parafialnej o. Piotra Gądka, który zajmuje się sprawą powołań w naszej Prowincji. Ojciec Piotr na każdej Mszy świętej głosi okolicznościowe kazanie, a także spotka się z ministrantami, lektorami i młodzieżą.
  Dziś o godz. 19.00 nabożeństwo drogi krzyżowej poprzedzone czytaniem wypominek.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
  • We wtorek: wspomnienie bł. Salomei, dziewicy.
  • W środę: wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
  • W czwartek: wspomnienie Ofiarowania NMP.
  • W piątek: wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.
 3. W poniedziałek i wtorek będziemy przeżywać w naszej Wspólnocie Klasztornej i  Parafialnej wizytację Ojca Prowincjała Jacka Komana przed Kapitułą Zakonną 2020. O godz. 18.30 w poniedziałek zapraszamy na Mszę Świętą, której przewodniczył będzie Ojciec Prowincjał.
 4. W przyszłą niedzielę, 24 listopada, będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszy świętej o godz. 10.30 odbędzie się uroczyste przyjęcie i  błogosławieństwo nowych członków Liturgicznej Służby Ołtarza. O godz. 18.00 Msza święta w intencji Akcji Katolickiej z racji patronalnego święta.
 5. W dniach 1-7 grudnia 2019 roku będziemy przeżywać Misje Parafialne w związku z jubileuszem 40-lecia konsekracji Świątyni i 80-lecia istnienia Parafii. Dokładne informacje są dostępna na plakatach w gablocie i kruchcie kościoła oraz będą umieszczone w nowym numerze Naszej Wspólnoty. Misje zakończą się wizytacją kanoniczną Księdza Biskupa Janusza Mastalskiego w niedzielę, 8 grudnia, natomiast 9 grudnia ks. biskup udzieli młodzieży naszej Parafii sakramentu bierzmowania.
  Intencje Mszy świętych, które są zamówione na 9 grudnia na godz. 18.30, będą odprawione podczas bierzmowania o godz. 18.00.
 6. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Kazimierz Kopański, śp. Zefiryna Zębala oraz śp. Antoni Dziubla. Wieczne odpoczywanie...
 8. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask oraz mocy Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech Duch Święty umocni Was swymi darami, abyście nieśli światu Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie.