Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia
Odsłony: 521
 1. Gościmy dziś w naszej Wspólnocie Parafialnej Siostry Sercanki, które po Mszach Świętych zbierają dobrowolne ofiary na remont bursy dla studentek. Z góry dziękujemy za każdy datek na ten cel.
  Dziś o godz. 19.00 nabożeństwo drogi krzyżowej poprzedzone czytaniem wypominek.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu swego patrona czci o. Marcin Kordowisko. Ojcu Solenizantowi pragniemy życzyć wielu łask Bożych, darów Ducha Świętego oraz wszelkiej pomyślności w życiu kapłańskim i zakonnym. O godz. 18.30 Msza święta w intencji Ojczyzny.
  • We wtorek: wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
  • W środę: wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Męczenników Polskich.
  • W czwartek: wspomnienie świętych męczenników Mikołaja Tavelićia i Towarzyszy.
  • W piątek: wspomnienie św. Dydaka z Alcali, zakonnika oraz św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu swoje imieniny obchodzić będzie o. Albert Matuszyk. Pragniemy życzyć mu obfitości Bożego błogosławieństwa oraz nieustannego orędownictwa Niepokalanej Matki.
  • W sobotę: swego patrona będzie czcił o. Edmund Urbański. Ojcu Solenizantowi życzymy siedmiorakich darów Ducha Świętego na każdy kolejny dzień, franciszkańskiej radości oraz opieki Matki Bożej i Świętych Patronów.
 3. W tym tygodniu spotkania dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania:
  • we wtorek o godz. 17.00 dla klas VI
  • oraz w środę o godz. 17.00 dla klas VII.
 4. W przyszłą niedzielę, 17 listopada, będziemy gościć w naszej Wspólnocie Parafialnej o. Piotra Gądka, który zajmuje się powołaniami w naszej Prowincji. Ojciec Piotr na każdej Mszy świętej wygłosi okolicznościowe kazanie oraz spotka się z lektorami, ministrantami i młodzieżą.
 5. Fundacja Sternik-Kraków zaprasza 14 listopada o godz. 18.00 na wykład pana Jacka Pulikowskiego pt. „Małżeństwo, dobre relacje, silna rodzina”. Dokładne informacje na ten temat znajdują się na plakatach w kruchcie kościoła.
 6. Szkoła Podstawowa nr 119 zaprasza rodziców wraz z dziećmi na Dzień Otwarty pt. "Ekologicznie, zdrowo i sportowo" w najbliższą sobotę 16.11.2019 r. w godz. 10-13.
 7. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 8. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Henryka Stroka, śp. Krystyna Zakrzewska oraz śp. Katarzyna Gil. Wieczne odpoczywanie...
 9. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask oraz mocy Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech Duch Święty umocni Was swymi darami, abyście nieśli światu Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie.