Krzyż - Cmentarz na Rosssie

1. Dziś o godz. 19.00 nabożeństwo różańcowe.
    • W poniedziałek: Święto Świętych Apostołów – Szymona i Judy Tadeusza.
    • W czwartek: o godz. 18.30 odbędzie się Msza święta z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie.
    • W piątek: Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą sprawowane w  porządku niedzielnym; o godz. 19.00 nabożeństwo żałobne. W tym dniu przypada również pierwszy piątek miesiąca – o godz. 18.00 Msza święta w intencji misji świętych i misjonarzy.
    • W sobotę: Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny) oraz pierwsza sobota miesiąca. Msze święte będą sprawowane jak w dni powszednie. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną; o godz. 17.45 nabożeństwo żałobne, o 18.30 Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca.
  3. W listopadzie w sposób szczególny polecamy Bożemu Miłosierdziu naszych drogich zmarłych. W naszej Świątyni w dni powszednie o godz. 17.45 (a w niedzielę o 19.00) czytane będą wypominki, a po nich odprawiana będzie droga krzyżowa za zmarłych. O  godz. 18.30 przez cały miesiąc (a w niedziele o 18.00) będzie sprawowana Msza święta w intencji zmarłych zgłoszonych na wypominki na sposób gregoriański.
  4. Przypominamy, że Wierni, którzy nawiedzą kościół albo kaplicę publiczną w dniach 1-2 listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Odpust można zyskać jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzania Świątyni należy zmówić: Ojcze nasz i Wierzę oraz wypełnić inne warunki: stan łaski uświęcającej, Komunia święta, modlitwa w intencji Ojca Świętego i akt żalu doskonałego. Odpust zupełny ofiarowany w intencji dusz w czyśćcu cierpiących można również uzyskać w dniach 1-8 listopada za nawiedzenie cmentarza i pobożną modlitwę w intencji zmarłych.
  5. Informujemy, że w zakrystii i kancelarii parafialnej są przyjmowane wypominki miesięczne i roczne. Kartki wypominkowe można zabrać ze stolików przy wyjściu z  kościoła. Prosimy o zaznaczenie na kartkach rodzaju wypominek (roczne lub miesięczne) oraz o wypisywanie ich drukowanymi literami.
  6. Od przyszłej niedzieli, 3 listopada, w zakrystii i kancelarii parafialnej będzie można zamawiać intencje mszalne na rok 2020.
  7. W imieniu całej Wspólnoty Parafialnej pragniemy złożyć serdeczne wyrazy wdzięczności Pani Krystynie za ufundowanie świecznika dla świec wotywnych, który znajduje się przy bocznym ołtarzu Matki Bożej. Bóg zapłać za ten dar.
  9. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Tadeusz Kubicki, śp. Władysław Bartosik, śp. Zofia Dymek, śp. Marek Macheta, śp. Janina Dec, śp. Jadwiga Wąs oraz śp. Łukasz, rodzony brat naszego współbrata o. Wiesława. Wieczne odpoczywanie...
  10. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitego Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech Jezus Chrystus, Zbawiciel świata i zwycięzca śmierci, opromieni Was zbawczym blaskiem swojej miłości, a  Niepokalana Matka nieustannie wyprasza potrzebne łaski dla Was i Waszych bliskich.