1. Dziś swoje imieniny obchodzi o. Rafał Waluch. Ojcu Solenizantowi pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask i mocy Bożego błogosławieństwa na każdy kolejny dzień, opieki Matki Niepokalanej oraz pomyślności w życiu kapłańskim i zakonnym.
    O godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
    • W poniedziałek: wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
    • We wtorek: wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
    • W środę: wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
    • W czwartek: pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.00 Msza święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja; o godz. 18.30 w intencji Akcji Katolickiej. O godz. 19.30 nabożeństwo wspomnienia błogosławionej śmierci św. Franciszka, zwane „Transitus”, które poprowadzi Franciszkański Zakon Świeckich.
    • W piątek: Uroczystość św. Ojca Franciszka z Asyżu, diakona. W tym dniu przypada również pierwszy piątek miesiąca: o godz. 16.30 spowiedź dzieci i młodzieży, o 17.00 Msza święta dla nich. O 18.30 Msza święta w intencji misji i misjonarzy.
    • W sobotę: wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. O godz. 18.30 Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca, po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.
  3. Dziś po Mszy świętej o godz. 10.30 odbędzie się w salce katechetycznej spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.
  4. Niebawem rozpoczniemy miesiąc październik, który jest w szczególności poświęcony Maryi oraz modlitwie różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej Świątyni będą sprawowane w dni powszednie o godz. 17.45, a w niedziele o 19.00.
    Różaniec poprowadzą:
    • w poniedziałki Franciszkański Zakon Świeckich;
    • we wtorki Akcja Katolicka;
    • w środy szafarze;
    • w czwartki Koło Przyjaciół Radia Maryja;
    • w piątki Liturgiczna Służba Ołtarza i dzieci;
    • w soboty Róże Żywego Różańca;
    • w niedziele kapłani.
  5. 4 października będziemy przeżywać w naszej Wspólnocie Klasztornej i Parafialnej Uroczystość św. Franciszka z Asyżu. Chcąc dobrze przygotować się do tego wydarzenia, serdecznie zapraszamy wszystkich na Triduum przed tą Uroczystością, które rozpocznie się w środę, 2 października. Poprowadzą go o. Klaudiusz oraz o. Łukasz. Zakończeniem będzie suma odpustowa w piątek o godz. 18.30. Wszystkie informacje oraz dokładny plan Triduum znajduje się na plakatach w kościele i w gablotach, na stronie Internetowej Parafii (Plakat, Plan) oraz w biuletynie „Nasza Wspólnota”.
  6. W przyszłą niedzielę, 6 października, przedstawiciele Akcji Katolickiej będą w kruchcie kościoła rozprowadzać książkę pani Iwony Jeleń, naczelnej redaktorki naszej gazetki parafialnej „Nasza Wspólnota”, pt. „Kromka chleba słodka jak plaster miodu”. Jest to powieść o charyzmacie, duchowości i świętości Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby, napisana w związku z trwającym procesem beatyfikacyjnym wielickiego zakonnika. Serdecznie zachęcamy do kupna i lektury wspomnianej powieści.
  8. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszła do Wieczności: śp. Barbara Kurbiel. Wieczne odpoczywanie...
  9. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia na rozpoczynający się tydzień. Życzymy prawdziwej wiary, nieustępliwej nadziei, doskonałej miłości oraz franciszkańskiej radości, byście stali się – na wzór św. Franciszka – prawdziwymi świadkami Chrystusa i wytrwałymi głosicielami Dobrej Nowiny.