1. Dziś swoje imieniny obchodzi o. Rafał Waluch. Ojcu Solenizantowi pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask i mocy Bożego błogosławieństwa na każdy kolejny dzień, opieki Matki Niepokalanej oraz pomyślności w życiu kapłańskim i zakonnym.
  O godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
  • We wtorek: wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
  • W środę: wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
  • W czwartek: pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.00 Msza święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja; o godz. 18.30 w intencji Akcji Katolickiej. O godz. 19.30 nabożeństwo wspomnienia błogosławionej śmierci św. Franciszka, zwane „Transitus”, które poprowadzi Franciszkański Zakon Świeckich.
  • W piątek: Uroczystość św. Ojca Franciszka z Asyżu, diakona. W tym dniu przypada również pierwszy piątek miesiąca: o godz. 16.30 spowiedź dzieci i młodzieży, o 17.00 Msza święta dla nich. O 18.30 Msza święta w intencji misji i misjonarzy.
  • W sobotę: wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. O godz. 18.30 Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca, po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Dziś po Mszy świętej o godz. 10.30 odbędzie się w salce katechetycznej spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.
 4. Niebawem rozpoczniemy miesiąc październik, który jest w szczególności poświęcony Maryi oraz modlitwie różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej Świątyni będą sprawowane w dni powszednie o godz. 17.45, a w niedziele o 19.00.
  Różaniec poprowadzą:
  • w poniedziałki Franciszkański Zakon Świeckich;
  • we wtorki Akcja Katolicka;
  • w środy szafarze;
  • w czwartki Koło Przyjaciół Radia Maryja;
  • w piątki Liturgiczna Służba Ołtarza i dzieci;
  • w soboty Róże Żywego Różańca;
  • w niedziele kapłani.
 5. 4 października będziemy przeżywać w naszej Wspólnocie Klasztornej i Parafialnej Uroczystość św. Franciszka z Asyżu. Chcąc dobrze przygotować się do tego wydarzenia, serdecznie zapraszamy wszystkich na Triduum przed tą Uroczystością, które rozpocznie się w środę, 2 października. Poprowadzą go o. Klaudiusz oraz o. Łukasz. Zakończeniem będzie suma odpustowa w piątek o godz. 18.30. Wszystkie informacje oraz dokładny plan Triduum znajduje się na plakatach w kościele i w gablotach, na stronie Internetowej Parafii (Plakat, Plan) oraz w biuletynie „Nasza Wspólnota”.
 6. W przyszłą niedzielę, 6 października, przedstawiciele Akcji Katolickiej będą w kruchcie kościoła rozprowadzać książkę pani Iwony Jeleń, naczelnej redaktorki naszej gazetki parafialnej „Nasza Wspólnota”, pt. „Kromka chleba słodka jak plaster miodu”. Jest to powieść o charyzmacie, duchowości i świętości Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby, napisana w związku z trwającym procesem beatyfikacyjnym wielickiego zakonnika. Serdecznie zachęcamy do kupna i lektury wspomnianej powieści.
 7. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 8. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszła do Wieczności: śp. Barbara Kurbiel. Wieczne odpoczywanie...
 9. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia na rozpoczynający się tydzień. Życzymy prawdziwej wiary, nieustępliwej nadziei, doskonałej miłości oraz franciszkańskiej radości, byście stali się – na wzór św. Franciszka – prawdziwymi świadkami Chrystusa i wytrwałymi głosicielami Dobrej Nowiny.

RODO

Kancelaria Parafialna

Kancelaria Parafialna jest już czynna wedle stałego porządku:
w poniedziałek, środę i piątek
w godz. 9.00-10.00 i 17.00-18.00

Max ilość osób w świątyni


🔔
Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski w dekrecie z dnia 16 października 2020 roku udzielił dla wszystkich wiernych dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania.

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 50 osoby, a 5 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.


😷
Bardzo prosimy o dezynfekcję dłoni przy wejściu do kościoła oraz o zakrywanie nosa i ust

Jubileusz Parafii

Msze Św.

Msze Św. w niedzielę i święta obowiązkowe
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00, 20:00

Msze Św. w święta zniesione
6:30, 7:30*, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30

Msze Św. w dni powszednie
6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem adwentu oraz nie ma w lipcu i sierpniu),

8:00, 18:30

Więcej

Odwiedzający

Odwiedza nas 109 gości oraz 0 użytkowników.