1. Dziś o godz. 19.00 nieszpory niedzielne.
    • We wtorek: wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
    • W środę: wspomnienie św. Piusa X, papieża.
    • W czwartek: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.
    • W sobotę: święto św. Bartłomieja, Apostoła.
  3. Dziś przedstawiciele naszej Parafii kwestują po Mszach świętych na dalsze potrzeby remontowe Świątyni. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.
  4. W imieniu całej Wspólnoty pragnę z całego serca podziękować wszystkim tym, którzy we wtorek i środę poświęcili swój czas na sprzątanie kościoła po remoncie. Dziękujemy za Wasz trud i zaangażowanie.
  5. W dniach 23-25 sierpnia 2019 roku w budynku Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Ojcowskiej 1 odbędą się rekolekcje dla kandydatów do Zakonu Braci Mniejszych i rozeznających powołanie. Dokładne informacje o zapisach i kontakt do Ojca Organizatora – o. Piotra Gądka – znajdują się na plakatach w kruchcie kościoła i gablocie na placu kościelnym.
  6. W łączności z wydarzeniem modlitewnym „Polska pod Krzyżem” Koło Przyjaciół Radia Maryja, wraz z opiekunem o. Rafałem, organizuje pielgrzymkę do Włocławka – miejsca modlitwy za Kościół i Polskę – w dniach 14-15 września 2019 r. Będzie to pielgrzymka dwudniowa (sobota-niedziela) z nocnym czuwaniem, trwającym do niedzielnego poranka w Święto Matki Bożej Bolesnej. Koszt około 100 zł – cena jest uzależniona od ilości pielgrzymów i może być mniejsza. Szczegółowe informacje i zapisy w kruchcie kościoła we wtorki i czwartki po wieczornej Mszy świętej.
  8. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszła do Wieczności: śp. Stanisława Kromka. Wieczne odpoczywanie...
  9. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask i obfitości Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień.

Kolęda 2020/2021

Drodzy Parafianie, ze względów epidemicznych w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą.

Nie chcielibyśmy jednak pozostawić Was bez modlitwy i Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się Nowy Rok 2021.

Dlatego też wprowadzamy dodatkową Mszę świętą dla rodzin poszczególnych ulic i bloków w dni powszednie o godz. 19.30, a w niedzielę o godz. 16.00, gdzie wspólnie z poszczególnymi rodzinami modlić się będziemy w Waszych intencjach.

Przede wszystkim o zdrowie i Boże błogosławieństwo na nowy 2021 rok.

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 50 osoby, a 5 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.