Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia
Odsłony: 893

Trójca Przenajświetrza - Kościół SS Norbertanek w Krakowie

 1. Dziś o godz. 19.00 nabożeństwo czerwcowe.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: wspomnienie św. Brata Alberta Adama Chmielowskiego, zakonnika.
  • W środę: o godz. 8.00 Msza Święta dziękczynna na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.
  • W czwartek: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte w tym dniu o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15, 16.00 i ostatnia Msza Święta o godz. 18.00. O godz. 16.30 z placu kościelnego wyruszy uroczysta procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy.
  • W piątek: wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
 3. Decyzją Zarządu Prowincji Matki Bożej Anielskiej do naszej Wspólnoty Klasztornej i Parafialnej został skierowany o. Wiesław Tokarz, neoprezbiter, który wcześniej odbywał tutaj praktyki diakońskie. Życzymy nowemu Ojcu wszelkich potrzebnych łask i obfitości darów Ducha Świętego, owocnej pracy duszpasterskiej oraz nieustannej opieki naszej patronki, Niepokalanej Matki.
 4. Dziś, w trzecią niedzielę miesiąca, przedstawiciele naszej Parafii kwestują po Mszach Świętych na dalsze potrzeby remontowe w naszej Świątyni. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.
 5. W związku ze zbliżającymi się miesiącami wakacyjnymi przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie będzie Mszy Świętych w dni powszednie o godz. 7.30, a w niedziele o godz. 13.15. Kancelaria parafialna będzie czynna jedynie popołudniami: w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17.00-18.00.
  Pragniemy również poinformować, iż 8 lipca rozpocznie się planowane malowanie naszego kościoła. Z tego względu Msze Święte w dni powszednie będą sprawowane w dolnej kaplicy. W związku z pracami remontowymi w tym czasie nie będzie również piątkowych adoracji Najświętszego Sakramentu.
 6. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na 28. Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w dniu 14 lipca bieżącego roku (niedziela). Koszt: 35 zł. Zapisy w kruchcie kościoła przed nabożeństwem czerwcowym.
 7. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u brata Daniela.
 8. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Józefa Strzępek, śp. Kamil Rogalski, śp. Stanisław Ankowski i śp. Zbigniew Król. Wieczne odpoczywanie...
 9. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej na rozpoczynający się tydzień. Niech Duch Święty umocni Was do mężnego wyznawania wiary, abyście byli głosicielami Dobrej Nowiny tam, gdzie pośle Was Bóg.