Cierniem Ukoronowanie Pana Jezusa - Piekary Śląskie

1. Dziś o godz. 16.30 Droga Krzyżowa, a o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przypominamy, że w dni powszednie nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej Świątyni jest odprawiane o godz. 18.00, a kapłani dyżurują w konfesjonałach od godz. 17.30.
    • We wtorek: Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
    • W czwartek: w tym dniu o godz. 18.30 odbędzie się Msza Święta z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie.
  3. W poniedziałek, 25 marca, będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia. Jest to okazja do podjęcia się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Uroczyste przyrzeczenie Duchowej Adopcji będzie miało miejsce również w naszej Świątyni na Mszy Świętej o godz. 18.30. Osoby, które chcą podjąć się tej szczególnej modlitwy w intencji Dzieci Nienarodzonych, są proszone o podejście do zakrystii po odbiór specjalnie przygotowanych do tego celu kart zgłoszenia Duchowej Adopcji.
  4. Dziś po Mszach Świętych przedstawiciele naszej Parafii będą kwestować na dalsze potrzeby remontowe naszej Świątyni (planowane w czasie wakacyjnym malowanie kościoła). Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  5. Od przyszłej niedzieli w zakrystii u br. Daniela będą w sprzedaży płyty z pieśniami religijnymi nagrane przez parafialną scholę. Album nosi tytuł „Ty tylko mnie poprowadź” i zawiera 10 utworów, wykonywanych przez dzieci na coniedzielnych Mszach. Cena jednej płyty to 25 zł, a zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wyjazd scholi na wakacje. Zachęcamy wszystkich Parafian do zakupu płyt i wsparcia działalności dzieci ze scholi naszej Parafii.
  6. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u brata Daniela.
  7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Tadeusz Słowakiewicz, śp. Jan Włodarczyk, śp. Aniela Muter-Dębska, śp. Maria Flak oraz śp. Honorata Marzec. Wieczne odpoczywanie...
  8. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i sympatykom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitości Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech przeżywany okres Wielkiego Postu będzie dla Was czasem głębokiej refleksji i modlitwy oraz owocnym przygotowaniem serca do Zmartwychwstania Pańskiego.

Maksymalna ilość osób w świątyni

Informujemy, że według najnowszych rozporządzeń Władz Państwowych od dnia 30.05.2020, w kościołach zniesione zostały limity dotyczące liczby wiernych przebywających w Świątyni.

Przypominamy jednak o obowiązku noszenia maseczek ochronnych i zachowaniu podstawowych środków ostrożności i bezpieczeństwa.

Liczymy na Waszą odpowiedzialność.

Kończy się ogólna dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy Św. - Szczegóły.

Dyspensa obowiązuje:
- osoby w wieku 65 lat i więcej,
- osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
- osoby, które czują obawę przed zarażeniem.