Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia
Odsłony: 1154

Jezus przed Annaszem - Piekary Śląskie

 1. Dziś o godz. 19.00 nieszpory niedzielne.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: Święto św. Kazimierza, królewicza.
  • W środę: Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu. Msze Święte w tym dniu o godz.: 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 18.30 i 20.00. Posypanie głów popiołem na każdej Mszy świętej.
  • W czwartek: pierwszy czwartek miesiąca. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. O godz. 17.00 Msza Święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja. O godz. 18.30 Msza Święta w intencji Akcji Katolickiej.
 3. W poniedziałek, 4 marca, oraz we wtorek, 5 marca, w godz. 8.00-18.00, będzie odbywać się w naszej Świątyni całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu przed Wielkim Postem.
 4. Wielki Post to czas zadumy, refleksji i nawrócenia serca. Droga Krzyżowa w Wielkim Poście będzie odbywała się od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Poprowadzą ją: w poniedziałki – Franciszkański Zakon Świeckich, we wtorki – Akcja Katolicka, w środy – Róże Żywego Różańca, w czwartki – Koło Przyjaciół Radia Maryja, w piątki – ministranci i dzieci, w sobotę – różaniec. W niedziele drogę krzyżową o godz. 16.30 poprowadzą kapłani, a o godz. 17.00 będą odbywać się Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy do częstego udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach. W okresie Wielkiego Postu kapłani będą dyżurować w konfesjonałach w dni powszednie od godz. 17.30, a w piątek cały dzień podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.
 5. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy obchodzić 25 marca, jest Dniem Świętości Życia. Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski zaprasza w związku z tą okazją do wzięcia udziału w XXXIX Pielgrzymce Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę, która odbędzie się w sobotę, 23 marca 2019, a także na Rekolekcje Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego od 23 do 25 marca w Bazylice Mariackiej w Krakowie. Natomiast w samą Uroczystość Zwiastowania Pańskiego odbędzie się uroczysta Msza Święta z Obrzędem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, w Bazylice Mariackiej w Krakowie o godz. 18.30.
 6. Dyrektor i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 119 w Krakowie, przy ul. Czerwieńskiego 1, zapraszają dzieci 6- i 7-letnie wraz z rodzicami na Dzień Otwarty, który odbędzie się 9 marca 2019 r. w sobotę od godziny 10:00 do 13:30. Chętni będą mogli dokonać zapisu do klasy pierwszej.
 7. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u brata Daniela.
 8. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Zbigniew Kusior, śp. Stanisława Hubacz, śp. Karolina Włodek oraz śp. Edward Maciejaszek. Wieczne odpoczywanie...
 9. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i sympatykom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia na rozpoczynający się tydzień. Niech Bóg umocni Was i Wasze rodziny Swoim błogosławieństwem, a Matka Najświętsza stale wyprasza potrzebne łaski.