CMały Jezus wraz ze św. Józefem - Kościół św. Andrzej Świerada i Benedykta w Tropiu

1. Dziś o godz. 19.00 nieszpory kolędowe.
  2. We wtorek, 15 stycznia, odszedł do Pana o. Leszek Dudziński – nasz Współbrat i wieloletni mieszkaniec naszej azorskiej Parafii. Msza święta żałobna zostanie odprawiona we wtorek, 22 stycznia, o godzinie 11.00 w naszej Świątyni, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku od bramy Cmentarza Rakowickiego o godzinie 13.00. Wcześniej, o godz. 10.00 zostanie odmówiony różaniec w intencji Zmarłego.
    Chętni, którzy po Mszy świętej będą chcieli uczestniczyć w uroczystościach na cmentarzu, mogą skorzystać z zamówionego autokaru, który będzie czekał przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 przy ul. Chełmońskiego 24.
    • W poniedziałek: wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
    • W czwartek: wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i Doktora Kościoła. W tym dniu swego patrona będzie czcił o. Salezy Brzuszek. Ojcu Solenizantowi już dziś pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, obfitych darów Ducha Świętego oraz nieustannej opieki Niepokalanej Matki.
    • W piątek: Święto Nawrócenia świętego Pawła Apostoła.
    • W sobotę: wspomnienie Świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów.
  4. Dziś przedstawiciele naszej Parafii będą kwestować po Mszach świętych na potrzeby pokrycia kosztów związanych z ogrzewaniem kościoła, klasztoru i salek katechetycznych. Za wszelkie składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  5. Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
    • Dziś, niedziela 20.01: ul. Jaremy: 9, 11, 13, 15 oraz ul. Radzikowskiego domki.
    • Poniedziałek, 21.01: ul. Jaremy 14B, ul. Jaremy 23.
    • Wtorek, 22.01: ul. Jaremy 14A, ul. Jaremy 25.
    • Środa, 23.01: ul. Pużaka 6 oraz ul. Pużaka – domki.
    • Czwartek, 24.01: ul. Pużaka 8, ul. Czerwieńskiego – domki.
    • Piątek, 25.01: ul. Jaremy 14, ul. Gnieźnieńska 26.
    • Sobota, 26.01: ul. Gnieźnieńska 24, ul. Gnieźnieńska – domki.
    • Niedziela, 27.01: ul. Gnieźnieńska 22, ul. Zygmuntowska – domki.
      Kolędę rozpoczynamy w dni robocze od poniedziałku do piątku od godz. 16.00, natomiast w soboty i niedziele od godz. 15.00.
  6. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u brata Daniela.
  7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. o. Leszek Dudziński, śp. Stanisław Dudek, śp. Krystyna Maczuga, śp. Jerzy Pyrek oraz śp. Maria Maciejowska. Wieczne odpoczywanie...
  8. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i sympatykom naszej franciszkańskiej Świątyni, pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask na rozpoczynający się tydzień. Niech Duch Święty umacnia Was każdego dnia swymi siedmiorakimi darami, a Matka Niepokalana nieustannie wyprasza u swego Syna obfite błogosławieństwo dla Was i Waszych rodzin.