Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia
Odsłony: 1182

Zwiastowanie Najświętrzej Mari Panny - Wola Radziszowska - fot. Krystyna Skrzyniarz

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres liturgiczny zwany adwentem. Jest to szczególny czas, który daje nam Kościół, byśmy mogli dobrze przygotować się do Bożego Narodzenia. Opiekunką i orędowniczką na tej drodze jest Maryja. Msze święte roratnie, ku czci NMP, w naszej Świątyni będą sprawowane o godz. 6.20. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w nich.
  Przypominamy również, że ze względu na roraty w czasie adwentu nie będzie porannej Mszy świętej w dni powszednie o godz. 7.00.
 2. Dziś o godz. 18.00 kolejny dzień nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 19.00 nieszpory niedzielne. O godz. 20.00 Msza święta w intencji Parafialnego Duszpasterstwa Młodzieży, po niej krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: wspomnienie świętego Franciszka Ksawerego.
  • W czwartek: pierwszy czwartek miesiąca. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. O godz. 17.00 Msza święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja; o godz. 18.30 Msza święta w intencji Akcji Katolickiej.
  • W piątek: wspomnienie świętego Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła. W tym dniu przypada również pierwszy piątek miesiąca: o godz. 16.30 spowiedź dzieci i młodzieży, o 17.00 Msza święta dla nich. O godz. 18.30 Msza święta w intencji misji świętych i misjonarzy.
 4. W piątki w naszej Świątyni będzie odbywać się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Będzie ona przygotowaniem do czekających nas w przyszłym roku Misji Parafialnych, związanych z 40. rocznicą konsekracji Kościoła. Wystawienie Najświętszego Sakramentu odbędzie się po Mszy świętej o godz. 8.00, a zakończy przed Mszą świętą wieczorną. W czasie adoracji przez cały czas Ojcowie będą dyżurować w konfesjonale, będzie więc możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Z tego względu nie będzie półgodzinnej adoracji w czwartki po Mszy świętej o 18.30.
 5. W sobotę, 8 grudnia, będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – główny odpust parafialny. Msze święte w tym dniu o godz.: 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00. O godz. 18.30 suma odpustowa. Na Mszy świętej o godz. 10.00 będziemy świętować jubileusz 60-lecia kapłaństwa o. Leszka Dudzińskiego. Ojcu Jubilatowi już teraz pragniemy złożyć z tej okazji najserdeczniejsze życzenia. O godz. 12.00 nabożeństwo maryjne zwane Godziną Łaski. W tym dniu istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
 6. Przez cały adwent kapłani będą dyżurować w konfesjonałach na Mszach świętych porannych i popołudniu od godz. 17.30. W piątki spowiedź przez cały dzień. W niedziele spowiedź pół godzinny przed każdą Mszą świętą.
 7. Od dziś, przez cały okres Adwentu w sprzedaży są wigilijne świece Caritas. Zachęcamy do wsparcia wigilijnego dzieła pomocy najuboższym dzieciom. Przy wyjściu z kościoła można też zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne, z których dochód będzie przeznaczony na potrzeby naszej świątyni.
 8. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u brata Daniela.
 9. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odszedł do Wieczności: śp. Stanisław Czepiec. Wieczne odpoczywanie...
 10. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i sympatykom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitego błogosławieństwa Bożego na pierwszy tydzień adwentu. Niech Niepokalana Dziewica Maryja napełnia Was stale pokojem i miłością, a Wasze serca niech z radością przygotowują się do przyjścia Zbawiciela.

Świeca