Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia
Odsłony: 432

Matka Boska - Kościół Franciszkanów Kraków

 1. Dzisiaj o godz. 19.00 nieszpory niedzielne.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: święto Przemienienia Pańskiego.
  • W środę: święto św. Dominika, prezbitera, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego.
  • W czwartek: święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, współpatronki Europy.
  • W piątek: święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  • W sobotę: święto św. Klary z Asyżu, dziewicy.
 3. W poniedziałek, 6 sierpnia, wyruszy z Wawelu 38. Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Zapisy odbywają się jeszcze 5 sierpnia w godzinach 10.00-13.00 oraz 15.00-19.00 przy Kolegiacie na ul. Św. Anny 11. Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce razem z franciszkańską Grupą 7 oraz zachęcamy do otoczenia Pielgrzymów osobistą modlitwą.
 4. W niedzielę, 12.08, będziemy gościć w naszej Wspólnocie Parafialnej o. Łukasza Kwiatkowskiego, misjonarza z Papui Nowej Gwinei. O. Łukasz wygłosi Słowo Boże podczas każdej Mszy Świętej oraz zbierze przed Świątynią dobrowolne ofiary na potrzeby misji świętych i misjonarzy.
 5. Sierpień w polskiej tradycji chrześcijańskiej jest ustanowiony miesiącem trzeźwości. Zachęcamy wszystkich wiernych do podjęcia wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych w tym czasie oraz do modlitwy za osoby, które alkoholu nadużywają.
 6. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na dwudniową pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w dniach 6-7 września 2018 r. W planach pobyt w Sadowie – Golgota, Matka Pięknej Miłości; Praszce – Kalwaryjska Matka Zawierzenia, Dróżki Maryi i Józefa. Koszt: 200 zł. Zapisy w kruchcie kościoła w czwartki przed modlitwą różańcową lub po wieczornej Mszy świętej.
 7. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u br. Daniela.
 8. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do wieczności: śp. Grzegorz Hołuj, śp. Józef Pedrycz, śp. Danuta Ostrowska oraz śp. Roman Żbik. Wieczne odpoczywanie...
 9. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i sympatykom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć Bożego błogosławieństwa na dzisiejszą niedzielę oraz cały rozpoczynający się tydzień. Niech Najświętsza Maryja Panna weźmie Was w matczyną opiekę i stale oręduje w Waszych intencjach u swego Syna.