Matka Boska Piekarska

1. Dziś o godz. 18.00 odbędzie się w naszej Świątyni Msza święta dla osób niesłyszących, tłumaczona na Polski Język Migowy.
    O godz. 19.00 nabożeństwo czerwcowe.
    Również dziś, po wszystkich Mszach świętych, schola parafialna zbiera dobrowolne ofiary na wyjazd wakacyjny dzieci. Za wszelką hojność składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
    • W poniedziałek: wspomnienie św. Barnaby, apostoła.
    • We wtorek: wspomnienie błogosławionych męczenników – Narcyza Turchana, Krystyna Gondka, prezbiterów; Marcina Oprządka, Brunona Zembola, zakonników, i 104 Towarzyszy. O godz. 18.30 dziewiąty dzień nowenny do św. Antoniego z Padwy.
    • W środę: święto św. Antoniego z Padwy, prezbitera i Doktora Kościoła. Msze święte o godzinach: 6.30, 7.00, 7.30, 8.00, 9.00, 10.00. O godz. 16.30 błogosławieństwo dzieci, o godz. 17.00 nabożeństwo fatimskie połączone z nabożeństwem czerwcowym. O godz. 18.30 suma odpustowa. Poświęcenie chlebków i lilii podczas każdej Mszy świętej.
    • W czwartek: wspomnienie błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika.
    • W piątek: wspomnienie błogosławionej Jolanty, zakonnicy.
  3. W tym tygodniu spotkania dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania: w poniedziałek o godz. 17.30 dla klas VII i we wtorek o godz. 17.00 dla klas II gimnazjum.
  4. W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca, przedstawiciele naszej Parafii będą kwestować na potrzeby remontowe naszej Świątyni i domu klasztornego.
  5. W przyszłą niedzielę, 17 czerwca, o godz. 10.00 z Placu Matejki wyruszy VI „Marsz dla Życia i Rodziny” pod hasłem „Niepodległa za życiem”. Jego uczestnicy od lat manifestują w ten sposób przywiązanie do rodziny, przekonanie o jej bezcennej wartości i znaczeniu. Marsz zakończy się piknikiem rodzinnym w Parku im. Henryka Jordana. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.
  6. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u br. Daniela.
  7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do wieczności: śp. Grażyna Bober oraz śp. Krystyna Rolak. Wieczne odpoczywanie...
  8. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć błogosławionego tygodnia. Niech Wasze serca znajdą radość i ukojenie w Najświętszym Sercu Pana Jezusa, a Niepokalana niech stale otacza Was swą matczyną opieką.

Maksymalna ilość osób w świątyni

Informujemy, że według najnowszych rozporządzeń Władz Państwowych od dnia 30.05.2020, w kościołach zniesione zostały limity dotyczące liczby wiernych przebywających w Świątyni.

Przypominamy jednak o obowiązku noszenia maseczek ochronnych i zachowaniu podstawowych środków ostrożności i bezpieczeństwa.

Liczymy na Waszą odpowiedzialność.

Kończy się ogólna dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy Św. - Szczegóły.

Dyspensa obowiązuje:
- osoby w wieku 65 lat i więcej,
- osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
- osoby, które czują obawę przed zarażeniem.