Jezu Ufam Tobie mini

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Bożego Miłosierdzia, zwaną Białą Niedzielą. O godz. 19.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  2. W poniedziałek, 9 kwietnia, będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To również Dzień Świętości Życia. W związku z tym podczas Mszy Świętej o godz. 18.30 odbędzie się uroczysta duchowa adopcja dziecka poczętego. Chętni, którzy będą chcieli podjąć się tego zobowiązania modlitewnego proszeni są o zgłoszenie się do Zakrystii po odbiór ankiet. Prosimy o przyniesienie świec na Mszę Świętą.
  3. Również w poniedziałek, od godz. 14.00 na placu kościelnym, Krakowskie Centrum Diagnostyczne będzie przeprowadzać profilaktyczne badania w ambulansie diagnostycznym. Dokładne informacje znajdują się na plakatach w kruchcie kościoła.
  4. W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca, przedstawiciele naszej parafii będą kwestować na potrzeby naszej Świątyni i domu klasztornego.
  5. Również w przyszłą niedzielę w dolnej kaplicy odbędzie się wystawa prac malarskich Pani Julii Szczygieł, naszej organistki. Bardzo serdecznie zapraszamy do obejrzenia tych prac.
  6. W tym tygodniu nie będzie spotkań przygotowujących do sakramentu bierzmowania. Odbędą się one w późniejszym terminie.
  7. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u br. Daniela.
  8. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do wieczności: śp. Stanisław Klimczyk, śp. Kubuś Grabowski oraz śp. Jerzy Czernik. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...
  9. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć żywego doświadczenia Miłosiernego Boga w tę wyjątkową niedzielę. Niech Wasze serca znajdą spokój i radość w kochającym sercu Ojca, a Jego łaska niech przenika i oświetla nawet najciemniejsze zakamarki Waszego życia.

Maksymalna ilość osób w świątyni

Informujemy, że według najnowszych rozporządzeń Władz Państwowych od dnia 30.05.2020, w kościołach zniesione zostały limity dotyczące liczby wiernych przebywających w Świątyni.

Przypominamy jednak o obowiązku noszenia maseczek ochronnych i zachowaniu podstawowych środków ostrożności i bezpieczeństwa.

Liczymy na Waszą odpowiedzialność.

Kończy się ogólna dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy Św. - Szczegóły.

Dyspensa obowiązuje:
- osoby w wieku 65 lat i więcej,
- osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
- osoby, które czują obawę przed zarażeniem.