Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia
Odsłony: 4870

Ciernie - Sanktuarium Karoliny Kozkówny w Zabawie

 1. Dziś przeżywamy Niedzielę Palmową, pamiątkę przybycia Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej; palmy są do nabycia przed każdą Mszą św. u młodzieży w kruchcie kościoła. O godz. 13.15 Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
  O godz. 18.30 wyruszy Parafialna Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla: początek na placu kościelnym, następnie przejdziemy ulicami: Elsnera, Jaremy, Murarską, Chełmońskiego i powrót na plac kościelny. Prosimy, jeśli jest taka możliwość, o usunięcie samochodów z chodników na czas nabożeństwa. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału we wspólnym przeżywaniu Męki Pańskiej.
 2. W poprzednią niedzielę po Mszach Świętych przedstawiciele naszej Parafii kwestowali na potrzeby związane z ogrzewaniem kościoła, klasztoru i salek katechetycznych. Zebrano kwotę w wysokości 6 tys. zł. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 3. Ze względu na Wielki Tydzień, uroczystość Zwiastowania NMP oraz obchodzony wtedy Dzień Świętości Życia, zostały przeniesione decyzją Konferencji Episkopatu Polski na poniedziałek, 9 kwietnia.
 4. Spowiedź święta w Wielkim Tygodniu:
  • W poniedziałek, wtorek i środę: od godz. 6.00 do 9.00 i od 15.00 do 19.00.
  • W Wielki Czwartek i Wielki Piątek: od godz. 6.00 do 12.00 i od godz. 15.00 do 18.00.
  • W Wielką Sobotę: od godz. 6.00 do 16.00.
 5. Triduum Paschalne:
  • Wielki Czwartek: o godz. 7.00 i 18.00 droga krzyżowa. O godz. 18.30 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 24.00.
  • Wielki Piątek: o godz. 9.00 i 17.30 droga krzyżowa. O godz. 18.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.30 Liturgia Wielkiego Piątku z adoracją Krzyża. Ofiary zebrane podczas adoracji przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja przez całą noc.
  • Wielka Sobota: poświęcenie pokarmów od godz. 8.00 do 16.00. O godz. 18.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. O godz. 19.00 Wigilia Paschalna. Prosimy o przyniesienie świec.
  • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: o godz. 6.00 Msza św. rezurekcyjna z procesją eucharystyczną. W tym dniu nie będzie Mszy św. o 7.30. Pozostałe Msze w porządku niedzielnym.
  • W Poniedziałek Wielkanocny nie będzie Mszy Świętej o godz. 20.00. Pozostałe Msze w porządku niedzielnym. Ofiary z tego dnia przeznaczone są na Uniwersytet im. Jana Pawła II w Krakowie.
 6. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u br. Daniela.
 7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do wieczności: śp. Józef Patuła oraz śp. Władysław Zbroja. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...
 8. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć żywego spotkania z Chrystusem podczas nadchodzących wydarzeń paschalnych.