Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia
Odsłony: 1092
 1. Dzisiaj przypada 26. Światowy Dzień Chorego, ustanowiony przez papieża, św. Jana Pawła II. O godz. 15.00 odbędzie się w naszej Świątyni dodatkowa Msza Święta dla chorych i starszych wiekiem Parafian, na której zostanie im udzielony sakrament namaszczenia chorych. O chorych i cierpiących pamiętajmy również w naszych osobistych modlitwach. O godz. 19.00 nieszpory niedzielne.
 2. W poniedziałek, 12 lutego, oraz we wtorek, 13 lutego, w godz. 8.00-18.00, będzie odbywać się w naszej Świątyni całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu przed Wielkim Postem.
 3. W środę, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna liturgiczny okres Wielkiego Postu. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane w godzinach: 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 18.30 i ostatnia o godz. 20.00. Posypanie głów popiołem na każdej Mszy Świętej. W tym dniu obowiązuje post ścisły co do ilości i jakości spożywanego posiłku.
 4. Droga krzyżowa w Wielkim Poście będzie odbywała się od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
  Poprowadzą ją:
  • w poniedziałki – Franciszkański Zakon Świeckich,
  • we wtorki – Akcja Katolicka,
  • w środy – Róże Żywego Różańca,
  • w czwartki – Koło Przyjaciół Radia Maryja,
  • w piątki – ministranci i dzieci,
  • w sobotę – różaniec.
  • W niedziele drogę krzyżową o godz. 16.30 poprowadzą kapłani, a o godz. 17.00 będą odbywać się gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy do częstego udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach.
 5. W czwartek, 15 lutego, czcić swego patrona będzie Ojciec Proboszcz – Klaudiusz Bartos. Solenizantowi pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia imieninowe: wielu łask Bożych, darów Ducha Świętego, obfitego Bożego błogosławieństwa na każdy dzień oraz opieki Matki Najświętszej i Świętego Patrona.
 6. Ze względu na ferie zimowe spotkania do bierzmowania odbędą się w ostatnim tygodniu lutego.
 7. W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca, przedstawiciele naszej parafii będą kwestowali na pokrycie kosztów związanych z ociepleniem kościoła, klasztoru i salek katechetycznych.
 8. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u br. Daniela.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Dorota Wątor, śp. Maria Nowak i śp. Lucyna Mleko. Wieczne odpoczywanie...
 10. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom naszej franciszkańskiej Świątyni, pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask na rozpoczynający się tydzień. Niech Duch Święty uwrażliwia Wasze serca, byście potrafili dostrzegać Bożą obecność w codzienności, a Niepokalana Matka niech stale oręduje za Wami u Swego Syna.