1. Dzisiaj o godz. 19.00 nieszpory niedzielne.
    • W poniedziałek: wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
    • We wtorek: wspomnienie świętych męczenników – Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy.
    • W środę: wspomnienie św. Kolety z Corbie, dziewicy.
    • W sobotę: wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
  3. W przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada 26. Światowy Dzień Chorego, ustanowiony przez papieża, św. Jana Pawła II. W tym dniu o godz. 15.00 odbędzie się w naszej Świątyni dodatkowa Msza Święta dla chorych i starszych wiekiem Parafian, na której zostanie im udzielony sakrament namaszczenia chorych. O chorych i cierpiących pamiętajmy również w naszych osobistych modlitwach, polecając ich Dobremu Bogu.
  4. W minionym tygodniu zakończyliśmy w naszej Parafii czas wizyty duszpasterskiej, zwanej kolędą. Był to czas owocnych spotkań, wspólnej modlitwy, szczerych rozmów, wymiany spostrzeżeń oraz Państwa wielkiej życzliwości i ofiarności. Pragniemy raz jeszcze z całego serca podziękować za ciepłe przyjęcie do Państwa rodzin i domów.
  5. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u br. Daniela.
  6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Katarzyna Datoń, śp. Barbara Wierzbicka i śp. Barbara Płachta. Wieczne odpoczywanie...
  7. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom naszej franciszkańskiej Świątyni, pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask na rozpoczynający się tydzień. Niech Duch Święty uwrażliwia Wasze serca, byście potrafili dostrzegać Bożą obecność w codzienności, a Niepokalana Matka niech stale oręduje za Wami u Swego Syna.

Maksymalna ilość osób w świątyni

Informujemy, że według najnowszych rozporządzeń Władz Państwowych od dnia 30.05.2020, w kościołach zniesione zostały limity dotyczące liczby wiernych przebywających w Świątyni.

Przypominamy jednak o obowiązku noszenia maseczek ochronnych i zachowaniu podstawowych środków ostrożności i bezpieczeństwa.

Liczymy na Waszą odpowiedzialność.

Kończy się ogólna dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy Św. - Szczegóły.

Dyspensa obowiązuje:
- osoby w wieku 65 lat i więcej,
- osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
- osoby, które czują obawę przed zarażeniem.