CMały Jezus wraz ze św. Józefem - Kościół św. Andrzej Świerada i Benedykta w Tropiu

1. Rozpoczynamy dziś w naszej Wspólnocie Parafialnej coroczne rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je dla nas o. Serafin Broniowski, który głosi Słowo Boże podczas każdej Mszy świętej. O godz. 16.30 zapraszamy na drogę krzyżową, a o 17.00 na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
  2. Plan rekolekcji w kolejnych dniach:

Poniedziałek, 18 marca:
    8.00 i 18.00 – Msze święte z nauką ogólną.
    19.30 – nauka stanowa dla małżeństw.

Wtorek, 19 marca:
    8.00 i 18.30 – Msze święte z nauką ogólną.
    19.30 – nauka stanowa dla młodzieży pracującej i studiującej.

Środa, 20 marca:
    8.00 i 18.30 – Msze święte z nauką ogólną na zakończenie rekolekcji.
    10.00 – Msza święta z nauką dla Chorych.

• We wtorek: Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
  4. W czwartek, 21 marca, po Mszy świętej wieczornej w kościele odbędzie się próba dla kandydatów z klas VIII, którzy mają przystąpić do sakramentu bierzmowania.
  5. Również w czwartek, po Mszy świętej wieczornej, odbędzie się kolejny wykład biblijny o. Edmunda Urbańskiego pt. „Dlaczego Jezus to nasza Pascha?”. Serdecznie zapraszamy wszystkich na to spotkanie do salki katechetycznej.
  6. W przyszłą niedzielę, 24 marca, będziemy przeżywać Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej. O godz. 18.30 wyruszy XXVIII Parafialna Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla. Rozpocznie się ona na ul. Pużaka (w parku przy blokach numer Pużaka 2 i Czerwieńskiego 10). Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału i wspólnej modlitwy.
  7. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszki przy figurze św. Antoniego z Padwy.
  9. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszła do Wieczności: śp. Wiesława Ziembla. Wieczne odpoczywanie…
  10. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć darów Ducha Świętego, obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej na cały rozpoczynający się tydzień.