Jezu Ufam Tobie

1. Gościmy dziś w naszej Wspólnocie Parafialnej księdza Michała Kowalskiego z Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Woli Zachariaszowskiej, który przez cały dzień głosi do nas Słowo Boże. Zebrana dziś taca zostanie w całości przeznaczona na potrzeby budowy tamtejszej Świątyni. Za wszelkie złożone ofiary składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.
    Dziś o godz. 19.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
    • W poniedziałek: Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Uroczystość ta została przeniesiona z 23 kwietnia ze względu na Oktawę Wielkanocną.
    • We wtorek: o godz. 18.30 trzeci dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy z procesją po placu kościelnym.
    • W czwartek: wspomnienie św. Atanazego, biskupa i Doktora Kościoła, oraz pierwszy czwartek miesiąca. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. O godz. 17.00 Msza Święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja.
    • W piątek: Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. W tym dniu wypada również pierwszy piątek miesiąca: o godz. 18.00 Msza Święta w intencji misji świętych i misjonarzy, o 19.00 nabożeństwo majowe.
    • W sobotę: Święto św. Floriana, męczennika, patrona Krakowa, oraz pierwsza sobota miesiąca. O godz. 18.30 Msza Święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca.
  3. Maj to miesiąc w szczególności poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe ku czci NMP w naszej Świątyni będą sprawowane w dni powszednie o godzinie 18.00, a w niedziele o godz. 19.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy za przyczyną naszej Niepokalanej Matki.
  4. Komunikat Kancelarii Prezydenta RP, który nakazem Kurii Metropolitalnej w Krakowie należy odczytać podczas ogłoszeń duszpasterskich tej niedzieli na każdej Mszy Świętej: Z początkiem tego roku weszła w życie nowelizacja przepisów dotyczących nieodpłatnych porad prawnych i obywatelskich. Dzięki wprowadzonym zmianom z darmowej porady prawnej, udzielanej przez adwokata lub radcę prawnego, może skorzystać obecnie każdy, kogo nie stać na opłacenie pomocy prawnika, również osoby o ustabilizowanej dotąd sytuacji rodzinnej i zawodowej, które na skutek jakiegoś nagłego wydarzenia czy nietrafnej decyzji znalazły się w kryzysie.
    Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego odbywa się w punktach wyznaczonych przez powiaty, według kolejności zgłoszeń, po umówieniu terminu wizyty. Istnieje możliwość skorzystania z pomocy poza kolejnością, jeżeli uzasadniają to ważne powody. Więcej informacji o miejscach świadczeń nieodpłatnej pomocy prawnej można uzyskać w urzędzie gminy lub starostwie.
  5. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u brata Daniela.
  6. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Stanisława Zając, śp. Regina Kłonica oraz śp. Zbigniew Gorączko. Wieczne odpoczywanie...
  7. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć żywego doświadczenia Miłosiernego Boga w tę wyjątkową niedzielę. Niech Wasze serca znajdą spokój i radość w  kochającym sercu Ojca, a Jego łaska niech przenika i oświetla nawet najciemniejsze zakamarki Waszego życia.