Droga Krzyżowa - Czerna - Upadek Jezusa

 1. Dziś, w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”, na terenie naszej Parafii jest przeprowadzana zbiórka dobrowolnych datków na rzecz Hospicjum św. Łazarza. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.
 2. Przypominamy, że dziś po Mszy Świętej o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie przedstawicieli grup parafialnych dotyczące Parafialnej Drogi Krzyżowej ulicami naszego osiedla oraz Triduum Paschalnego.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W czwartek: pierwszy czwartek miesiąca. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. O godz. 17.00 Msza Święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja, o godz. 18.30 w intencji Akcji Katolickiej.
  • W piątek: pierwszy piątek miesiąca. O godz. 16.30 spowiedź dzieci i młodzieży, o godz. 17.00 Msza Święta dla nich. O godz. 18.00 Droga Krzyżowa, o 18.30 Msza Święta w intencji misji i misjonarzy.
  • W sobotę: pierwsza sobota miesiąca. O godz. 18.00 różaniec, o 18.30 Msza Święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.
 4. W sobotę, 6 kwietnia, o godz. 10.00 w kościele odbędzie się próba dla kandydatów do bierzmowania (klas VIII oraz III gimnazjalnych) przed przyjęciem tego sakramentu. Obecność obowiązkowa.
 5. W przyszłą niedzielę, 7 kwietnia, rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje parafialne, które poprowadzi Ojciec Proboszcz Klaudiusz Bartos. Dokładny plan rekolekcji jest wywieszony w gablotach oraz na drzwiach naszej Świątyni.
 6. W zakrystii u br. Daniela są w sprzedaży płyty z pieśniami religijnymi nagrane przez parafialną scholę. Album nosi tytuł „Ty tylko mnie poprowadź” i zawiera 10 utworów, wykonywanych przez dzieci na coniedzielnych Mszach. Cena jednej płyty to 25 zł, a zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wyjazd scholi na wakacje. Zachęcamy wszystkich Parafian do zakupu płyt i wsparcia działalności dzieci ze scholi naszej Parafii.
 7. Dostaliśmy informację od policji, że na terenie Azorów, zdarzyły się wyłudzenia pieniężne różnymi metodami, między innymi „na wnuczka”, „na policjanta”, a w ostatnim czasie również „na księdza”. Pragniemy wyczulić, iż Ojcowie z naszej Parafii odwiedzają jedynie chorych Parafian w pierwszy czwartek miesiąca z posługą sakramentalną oraz na specjalne wezwanie do namaszczenia chorych. Apelujemy o ostrożność i rozwagę.
 8. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u brata Daniela.
 9. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Julian Karolczak, śp. Stanisława Mleczek, śp. Aniela Cygan, śp. Anna Starostka-Król oraz śp. Stanisław Witek. Wieczne odpoczywanie...
 10. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i sympatykom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask na rozpoczynający się tydzień. Niech w czasie wielkopostnej refleksji Duch Święty umocni Was swymi siedmiorakimi darami, a Maryja Niepokalana stale otacza płaszczem matczynej opieki.

Msze Św.

Msze Św. w niedzielę i święta obowiązkowe
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00, 20:00

Msze Św. w święta zniesione
6:30, 7:30*, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30

Msze Św. w dni powszednie
6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem adwentu oraz nie ma w lipcu i sierpniu),

8:00, 18:30

Więcej

Odwiedzający

Odwiedza nas 104 gości oraz 0 użytkowników.

Akceptacja Plików Cookie

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na przyjęcie plików cookie.