CMały Jezus wraz ze św. Józefem - Kościół św. Andrzej Świerada i Benedykta w Tropiu

 1. Dziś o godz. 19.00 nieszpory kolędowe.
 2. We wtorek, 15 stycznia, odszedł do Pana o. Leszek Dudziński – nasz Współbrat i wieloletni mieszkaniec naszej azorskiej Parafii. Msza święta żałobna zostanie odprawiona we wtorek, 22 stycznia, o godzinie 11.00 w naszej Świątyni, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku od bramy Cmentarza Rakowickiego o godzinie 13.00. Wcześniej, o godz. 10.00 zostanie odmówiony różaniec w intencji Zmarłego.
  Chętni, którzy po Mszy świętej będą chcieli uczestniczyć w uroczystościach na cmentarzu, mogą skorzystać z zamówionego autokaru, który będzie czekał przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 przy ul. Chełmońskiego 24.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
  • W czwartek: wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i Doktora Kościoła. W tym dniu swego patrona będzie czcił o. Salezy Brzuszek. Ojcu Solenizantowi już dziś pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, obfitych darów Ducha Świętego oraz nieustannej opieki Niepokalanej Matki.
  • W piątek: Święto Nawrócenia świętego Pawła Apostoła.
  • W sobotę: wspomnienie Świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów.
 4. Dziś przedstawiciele naszej Parafii będą kwestować po Mszach świętych na potrzeby pokrycia kosztów związanych z ogrzewaniem kościoła, klasztoru i salek katechetycznych. Za wszelkie składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 5. Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
  • Dziś, niedziela 20.01: ul. Jaremy: 9, 11, 13, 15 oraz ul. Radzikowskiego domki.
  • Poniedziałek, 21.01: ul. Jaremy 14B, ul. Jaremy 23.
  • Wtorek, 22.01: ul. Jaremy 14A, ul. Jaremy 25.
  • Środa, 23.01: ul. Pużaka 6 oraz ul. Pużaka – domki.
  • Czwartek, 24.01: ul. Pużaka 8, ul. Czerwieńskiego – domki.
  • Piątek, 25.01: ul. Jaremy 14, ul. Gnieźnieńska 26.
  • Sobota, 26.01: ul. Gnieźnieńska 24, ul. Gnieźnieńska – domki.
  • Niedziela, 27.01: ul. Gnieźnieńska 22, ul. Zygmuntowska – domki.
   Kolędę rozpoczynamy w dni robocze od poniedziałku do piątku od godz. 16.00, natomiast w soboty i niedziele od godz. 15.00.
 6. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u brata Daniela.
 7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. o. Leszek Dudziński, śp. Stanisław Dudek, śp. Krystyna Maczuga, śp. Jerzy Pyrek oraz śp. Maria Maciejowska. Wieczne odpoczywanie...
 8. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i sympatykom naszej franciszkańskiej Świątyni, pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask na rozpoczynający się tydzień. Niech Duch Święty umacnia Was każdego dnia swymi siedmiorakimi darami, a Matka Niepokalana nieustannie wyprasza u swego Syna obfite błogosławieństwo dla Was i Waszych rodzin.

Msze Św.

Msze Św. w niedzielę i święta obowiązkowe
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00, 20:00

Msze Św. w święta zniesione
6:30, 7:30*, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30

Msze Św. w dni powszednie
6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem adwentu oraz nie ma w lipcu i sierpniu),

8:00, 18:30

Więcej

Odwiedzający

Odwiedza nas 80 gości oraz 0 użytkowników.

Akceptacja Plików Cookie

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na przyjęcie plików cookie.