Chrzest Pański - Kościół w Trybszu św. Andrzej i Świerada

1. Dziś o godz. 19.00 nieszpory kolędowe.
    • W środę: Święto świętych Berarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich.
    • W czwartek: wspomnienie św. Antoniego, opata. O godz. 18.30 Msza święta z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie.
    • W sobotę: wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
  3. W przyszłą niedzielę przedstawiciele naszej Parafii będą kwestować po Mszach świętych na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem kościoła, klasztoru i salek katechetycznych. Za wszelkie ofiary z serca dziękujemy.
  4. Styczeń jest w naszej Wspólnocie Parafialnej czasem wizyty duszpasterskiej. Potraktujmy „kolędę” jako spotkanie połą­czone z modlitwą. Duszpasterze odwiedzający dom czy mieszkanie przy­chodzą do Rodziny przede wszystkim z Bożym błogosławieństwem. W cza­sie wizyty duszpasterskiej prosimy, aby na stole nakrytym białym obru­sem, były: krzyż, świece i woda święcona.
    Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
    • Dziś, niedziela 13.01: ul. Lentza 2 oraz ul. Weissa 18.
    • Poniedziałek, 14.01: ul. Weissa 14, ul. Weissa 16.
    • Wtorek, 15.01: ul. Różyckiego 4, ul. Chełmońskiego domki.
    • Środa, 16.01: ul. Różyckiego 5.
    • Czwartek, 17.01: ul. Różyckiego 6.
    • Piątek, 18.01: ul. Różyckiego 7, ul. Mehoffera, ul. Gdyńska, ul. Elsnera – domki.
    • Sobota, 19.01: ul. Jaremy: 1, 3, 5, 7.
    • Niedziela, 20.01: ul. Jaremy: 9, 11, 13, 15 oraz ul. Radzikowskiego domki.
      Kolędę rozpoczynamy w dni robocze od poniedziałku do piątku od godz. 16.00, natomiast w soboty i niedziele od godz. 15.00.
  5. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u brata Daniela.
  6. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Jan Kulma oraz śp. Ryszard Łaszczyk. Wieczne odpoczywanie...
  7. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i sympatykom naszej franciszkańskiej Świątyni, pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask na rozpoczynający się tydzień. Niech Jezus Chrystus, Zbawiciel Świata, panuje w Waszych sercach i Waszym życiu, pomaga w przezwyciężaniu codziennych trudności, a Niepokalana Matki wyprasza u Niego obfite błogosławieństwo.