Szopka

 1. Dziś o godz. 13.15 zostanie w naszej Świątyni odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji małżeństw, które w tym roku obchodziły 25-tą, 50-tą oraz 60-tą rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. O godz. 19.00 nieszpory kolędowe.
 2. Przez cały dzisiejszy dzień Stowarzyszenie charytatywne „Dobrosław” przeprowadza Akcję Pomocy dla 7-letniego Filipa. Za wszelkie ofiary wsparcia jego rehabilitacji i leczenia składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: ostatni dzień roku. O godz. 18.00 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne, o 18.30 Msza święta dziękczynna za cały miniony rok 2018 z okolicznościowym kazaniem.
  • We wtorek: Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15, 18.00 i 20.00.
  • W środę: wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i Doktorów Kościoła.
  • W czwartek: wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus oraz pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.00 Msza święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja, o 18.30 Msza święta w intencji Akcji Katolickiej. W tym miesiącu wyjątkowo nie będzie odwiedzin chorych, ze względu na trwającą kolędę.
  • W piątek: pierwszy piątek miesiąca. O godz. 16.30 spowiedź dzieci i młodzieży, o 17.00 Msza święta dla nich. O godz. 18.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, o godz. 18.30 Msza święta w intencji misji świętych i misjonarzy. Przypominamy również o piątkowych całodziennych adoracjach Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi.
  • W sobotę: pierwsza sobota miesiąca. O godz. 18.00 różaniec. O godz. 18.30 Msza święta w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Matki Bożej oraz Msza święta w intencji Róż Żywego Różańca. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.
 4. Od 2019 roku pierwsza sobota miesiąca będzie w naszej Świątyni dniem szczególnych modlitw za wstawiennictwem Matki Niepokalanej. Przy bocznym ołtarzu Matki Bożej została wystawiona specjalna Księga Próśb i Podziękowań, w której każdy może wpisać swoje intencje i polecić je orędownictwu Maryi lub wyrazić wdzięczność za już otrzymane za Jej przyczyną łaski. W każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.30 w tych właśnie intencjach zostanie odprawiona Msza święta.
 5. Od środy, 2 stycznia, rozpoczynamy w naszej Parafii wizytę duszpasterską zwaną Kolędą. Potraktujmy ją jako spotkanie połą­czone z modlitwą. Duszpasterze odwiedzający dom czy mieszkanie przy­chodzą do Rodziny przede wszystkim z Bożym błogosławieństwem. W cza­sie wizyty duszpasterskiej prosimy, aby na stole nakrytym białym obru­sem, były: krzyż, świece i woda święcona.

  Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
  - Środa, 2.01: ul. Stachiewicza domki, ul. Chełmońskiego 4.
  - Czwartek, 3.01: ul. Niska domki, ul. Stachiewicza 40.
  - Piątek, 4.01: ul. Modrzejewskiej 18, ul. Modrzejewskiej domki, ul. Berwińskiego domki oraz ul. Stachiewicza 40A.
  - Sobota, 5.01: ul. Stanisławskiego domki, ul. Nałkowskiego domki oraz ul. Makowskiego 8.
  - Niedziela, 6.01: ul. Wielkotyrnowska domki, ul. Ehrenberga domki, ul. Palacha 15.

  Pełny plan kolędy znajduje się w biuletynie parafialnym „Nasza Wspólnota” i na stronie.
  Ze względu na trwającą kolędę kancelaria parafialna w styczniu będzie czynna jedynie w godzinach porannych (poniedziałek, środa i piątek w godz. 9-10).
 6. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u brata Daniela.
 7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Mieczysław Skalny, śp. Marianna Koźbiał, śp. Janina Jakubowska oraz śp. Zofia Warchoł. Wieczne odpoczywanie...
 8. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i sympatykom naszej franciszkańskiej Świątyni, pragniemy życzyć obfitości Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień oraz nadchodzący Nowy Rok. Niech tajemnica narodzenia Zbawiciela napełnia Wasze serca i serca Waszych rodzin doskonałą radością i miłością, którymi zapragniecie dzielić się z innymi.

RODO

Msze Św.

Msze Św. w niedzielę i święta obowiązkowe
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00, 20:00

Msze Św. w święta zniesione
6:30, 7:30*, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30

Msze Św. w dni powszednie
6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem adwentu oraz nie ma w lipcu i sierpniu),

8:00, 18:30

Więcej

Kancelaria Parafialna

Kancelaria parafialna będzie czynna w lipcu i sierpniu jedynie popołudniami: w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17.00-18.00.

Odwiedzający

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.