Szopka

 1. Dziś o godz. 13.15 zostanie w naszej Świątyni odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji małżeństw, które w tym roku obchodziły 25-tą, 50-tą oraz 60-tą rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. O godz. 19.00 nieszpory kolędowe.
 2. Przez cały dzisiejszy dzień Stowarzyszenie charytatywne „Dobrosław” przeprowadza Akcję Pomocy dla 7-letniego Filipa. Za wszelkie ofiary wsparcia jego rehabilitacji i leczenia składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: ostatni dzień roku. O godz. 18.00 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne, o 18.30 Msza święta dziękczynna za cały miniony rok 2018 z okolicznościowym kazaniem.
  • We wtorek: Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15, 18.00 i 20.00.
  • W środę: wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i Doktorów Kościoła.
  • W czwartek: wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus oraz pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.00 Msza święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja, o 18.30 Msza święta w intencji Akcji Katolickiej. W tym miesiącu wyjątkowo nie będzie odwiedzin chorych, ze względu na trwającą kolędę.
  • W piątek: pierwszy piątek miesiąca. O godz. 16.30 spowiedź dzieci i młodzieży, o 17.00 Msza święta dla nich. O godz. 18.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, o godz. 18.30 Msza święta w intencji misji świętych i misjonarzy. Przypominamy również o piątkowych całodziennych adoracjach Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi.
  • W sobotę: pierwsza sobota miesiąca. O godz. 18.00 różaniec. O godz. 18.30 Msza święta w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Matki Bożej oraz Msza święta w intencji Róż Żywego Różańca. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.
 4. Od 2019 roku pierwsza sobota miesiąca będzie w naszej Świątyni dniem szczególnych modlitw za wstawiennictwem Matki Niepokalanej. Przy bocznym ołtarzu Matki Bożej została wystawiona specjalna Księga Próśb i Podziękowań, w której każdy może wpisać swoje intencje i polecić je orędownictwu Maryi lub wyrazić wdzięczność za już otrzymane za Jej przyczyną łaski. W każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.30 w tych właśnie intencjach zostanie odprawiona Msza święta.
 5. Od środy, 2 stycznia, rozpoczynamy w naszej Parafii wizytę duszpasterską zwaną Kolędą. Potraktujmy ją jako spotkanie połą­czone z modlitwą. Duszpasterze odwiedzający dom czy mieszkanie przy­chodzą do Rodziny przede wszystkim z Bożym błogosławieństwem. W cza­sie wizyty duszpasterskiej prosimy, aby na stole nakrytym białym obru­sem, były: krzyż, świece i woda święcona.

  Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
  - Środa, 2.01: ul. Stachiewicza domki, ul. Chełmońskiego 4.
  - Czwartek, 3.01: ul. Niska domki, ul. Stachiewicza 40.
  - Piątek, 4.01: ul. Modrzejewskiej 18, ul. Modrzejewskiej domki, ul. Berwińskiego domki oraz ul. Stachiewicza 40A.
  - Sobota, 5.01: ul. Stanisławskiego domki, ul. Nałkowskiego domki oraz ul. Makowskiego 8.
  - Niedziela, 6.01: ul. Wielkotyrnowska domki, ul. Ehrenberga domki, ul. Palacha 15.

  Pełny plan kolędy znajduje się w biuletynie parafialnym „Nasza Wspólnota” i na stronie.
  Ze względu na trwającą kolędę kancelaria parafialna w styczniu będzie czynna jedynie w godzinach porannych (poniedziałek, środa i piątek w godz. 9-10).
 6. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u brata Daniela.
 7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Mieczysław Skalny, śp. Marianna Koźbiał, śp. Janina Jakubowska oraz śp. Zofia Warchoł. Wieczne odpoczywanie...
 8. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i sympatykom naszej franciszkańskiej Świątyni, pragniemy życzyć obfitości Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień oraz nadchodzący Nowy Rok. Niech tajemnica narodzenia Zbawiciela napełnia Wasze serca i serca Waszych rodzin doskonałą radością i miłością, którymi zapragniecie dzielić się z innymi.

Msze Św.

Msze Św. w niedzielę i święta obowiązkowe
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00, 20:00

Msze Św. w święta zniesione
6:30, 7:30*, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30

Msze Św. w dni powszednie
6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem adwentu oraz nie ma w lipcu i sierpniu),

8:00, 18:30

Więcej

Odwiedzający

Odwiedza nas 139 gości oraz 0 użytkowników.

Akceptacja Plików Cookie

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na przyjęcie plików cookie.