Zwiastowanie Najświętrzej Mari Panny - Wola Radziszowska - fot. Krystyna Skrzyniarz

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres liturgiczny zwany adwentem. Jest to szczególny czas, który daje nam Kościół, byśmy mogli dobrze przygotować się do Bożego Narodzenia. Opiekunką i orędowniczką na tej drodze jest Maryja. Msze święte roratnie, ku czci NMP, w naszej Świątyni będą sprawowane o godz. 6.20. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w nich.
  Przypominamy również, że ze względu na roraty w czasie adwentu nie będzie porannej Mszy świętej w dni powszednie o godz. 7.00.
 2. Dziś o godz. 18.00 kolejny dzień nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 19.00 nieszpory niedzielne. O godz. 20.00 Msza święta w intencji Parafialnego Duszpasterstwa Młodzieży, po niej krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: wspomnienie świętego Franciszka Ksawerego.
  • W czwartek: pierwszy czwartek miesiąca. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. O godz. 17.00 Msza święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja; o godz. 18.30 Msza święta w intencji Akcji Katolickiej.
  • W piątek: wspomnienie świętego Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła. W tym dniu przypada również pierwszy piątek miesiąca: o godz. 16.30 spowiedź dzieci i młodzieży, o 17.00 Msza święta dla nich. O godz. 18.30 Msza święta w intencji misji świętych i misjonarzy.
 4. W piątki w naszej Świątyni będzie odbywać się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Będzie ona przygotowaniem do czekających nas w przyszłym roku Misji Parafialnych, związanych z 40. rocznicą konsekracji Kościoła. Wystawienie Najświętszego Sakramentu odbędzie się po Mszy świętej o godz. 8.00, a zakończy przed Mszą świętą wieczorną. W czasie adoracji przez cały czas Ojcowie będą dyżurować w konfesjonale, będzie więc możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Z tego względu nie będzie półgodzinnej adoracji w czwartki po Mszy świętej o 18.30.
 5. W sobotę, 8 grudnia, będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – główny odpust parafialny. Msze święte w tym dniu o godz.: 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00. O godz. 18.30 suma odpustowa. Na Mszy świętej o godz. 10.00 będziemy świętować jubileusz 60-lecia kapłaństwa o. Leszka Dudzińskiego. Ojcu Jubilatowi już teraz pragniemy złożyć z tej okazji najserdeczniejsze życzenia. O godz. 12.00 nabożeństwo maryjne zwane Godziną Łaski. W tym dniu istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
 6. Przez cały adwent kapłani będą dyżurować w konfesjonałach na Mszach świętych porannych i popołudniu od godz. 17.30. W piątki spowiedź przez cały dzień. W niedziele spowiedź pół godzinny przed każdą Mszą świętą.
 7. Od dziś, przez cały okres Adwentu w sprzedaży są wigilijne świece Caritas. Zachęcamy do wsparcia wigilijnego dzieła pomocy najuboższym dzieciom. Przy wyjściu z kościoła można też zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne, z których dochód będzie przeznaczony na potrzeby naszej świątyni.
 8. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u brata Daniela.
 9. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odszedł do Wieczności: śp. Stanisław Czepiec. Wieczne odpoczywanie...
 10. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i sympatykom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitego błogosławieństwa Bożego na pierwszy tydzień adwentu. Niech Niepokalana Dziewica Maryja napełnia Was stale pokojem i miłością, a Wasze serca niech z radością przygotowują się do przyjścia Zbawiciela.

Świeca

Msze Św.

Msze Św. w niedzielę i święta obowiązkowe
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00, 20:00

Msze Św. w święta zniesione
6:30, 7:30*, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30

Msze Św. w dni powszednie
6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem adwentu oraz nie ma w lipcu i sierpniu),

8:00, 18:30

Więcej

Odwiedzający

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

Akceptacja Plików Cookie

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na przyjęcie plików cookie.