Krzyż - Cmentarz na Rosssie

 1. Dziś o godz. 19.00 nabożeństwo różańcowe.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W czwartek: Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w tym dniu w porządku niedzielnym. O godz. 19.00 nabożeństwo żałobne.
  • W piątek: wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, zwany Dniem Zadusznym. Msze święte będą sprawowane tak, jak w dni powszednie. W tym dniu przypada również pierwszy piątek miesiąca. Wyjątkowo od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. O godz. 16.30 spowiedź dzieci i młodzieży, o 17.00 Msza święta dla nich. O godz. 17.45 nabożeństwo żałobne. O godz. 18.30 Msza święta w intencji misji świętych i misjonarzy.
  • W sobotę: wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych Zakonu Serafickiego oraz pierwsza sobota miesiąca. O godz. 18.30 Msza święta w intencji Róż Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Listopad jest miesiącem poświęconym pamięci o zmarłych. W naszej Świątyni każdego dnia o godz. 17.45 (w niedziele o 19.00) będą czytane wypominki miesięczne, a później odbędzie się droga krzyżowa za zmarłych. O godz. 18.30 (a w niedziele o godz. 18.00) będą sprawowane Msze święte za zmarłych zgłoszonych na wypominki na sposób gregoriański.
  Drogę krzyżową w dni powszednie poprowadzą: w poniedziałki – Franciszkański Zakon Świeckich, we wtorki – Akcja Katolicka, w środy – kapłani, w czwartki – Koło Przyjaciół Radia Maryja, w piątki – Liturgiczna Służba Ołtarza i dzieci, w soboty – Róże Żywego Różańca, w niedziele – Parafialne Duszpasterstwo Młodzieży.
 4. Informujemy, że w zakrystii i kancelarii parafialnej są przyjmowane wypominki miesięczne i roczne. Kartki wypominkowe można zabrać ze stolików przy wyjściu z kościoła. Prosimy o zaznaczenie na kartkach rodzaju wypominek (roczne lub miesięczne) oraz o wypisywanie ich drukowanymi literami.
 5. Przypominamy, że w dniach 1 – 8 listopada istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za nawiedzenie kościoła lub kaplicy. Odpust ten może być ofiarowany tylko w intencji zmarłych.
 6. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza uczestników pielgrzymki do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i innych sanktuariów, na spotkanie w niedzielę 28 października br. Rozpocznie się ono Mszą świętą o godzinie 18, a po niej odbędzie się spotkanie w salce parafialnej przy herbacie i ciastkach. Serdecznie zapraszamy także inne osoby, które chciałyby zobaczyć i usłyszeć o świętych miejscach odwiedzonych w czasie pielgrzymki.
 7. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u brata Daniela.
 8. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odszedł do Wieczności: śp. Stanisław Neuberger. Wieczne odpoczywanie...
 9. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i sympatykom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask na nadchodzący tydzień. Niech Miłosierny Ojciec stale Wam błogosławi, a Niepokalana Matka wyprasza u Niego potrzebne łaski.

Msze Św.

Msze Św. w niedzielę i święta obowiązkowe
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00, 20:00

Msze Św. w święta zniesione
6:30, 7:30*, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30

Msze Św. w dni powszednie
6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem adwentu oraz nie ma w lipcu i sierpniu),

8:00, 18:30

Więcej

Odwiedzający

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

Akceptacja Plików Cookie

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na przyjęcie plików cookie.