Jan Paweł II - Pomnik w Żywcu

 1. Obchodzimy dziś XVIII Dzień Papieski. Z tego względu po wszystkich Mszach Świętych przedstawiciele naszej Parafii będą kwestować na potrzeby papieskiej Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące Bóg zapłać. O godz. 19.00 nabożeństwo różańcowe.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła.
  • We wtorek: wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
  • W środę: wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
  • W czwartek: święto św. Łukasza Ewangelisty. W tym dniu swojego patrona czci o. Łukasz Buksa. Ojcu Solenizantowi pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia: obfitości łask Bożych na każdy dzień, opieki Matki Niepokalanej oraz pomyślności w życiu kapłańskim i zakonnym. W tym dniu o godz. 18.30 odbędzie się Msza święta z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie.
  • W piątek: wspomnienie św. Piotra z Alkantary, kapłana.
  • W sobotę: wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana.
 3. Metropolita Krakowski, abp Marek Jędraszewski, zaprasza 16 i 17 października na uroczystości dziękczynne 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Program uroczystości centralnych będzie następujący: o godz. 15.00 w budynku Centrum św. Jana Pawła II odbędzie się wernisaż wystawowy i prezentacja znaczka Poczty Polskiej na tę uroczystość; o 16.30 Msza Święta w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego z udziałem Episkopatu Polski i władz państwowych. O 19.00 zapraszamy pod Okno Papieskie na Franciszkańską 3, gdzie zostanie odsłonięta mozaika z wizerunkiem Jana Pawła II. Na zakończenie, o godz. 20.30 na Rynku Głównym, odbędzie się koncert artystów polskich pt. „Ojcze Święty, dziękujemy!”. Zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystościach.
 4. Gimnazjum nr 14 im. Jana Kasprowicza w Krakowie zaprasza w dniach 15 – 19 października na Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Krakowie, który odbędzie się pod hasłem „Motywacja w dysleksji: nasze mocne strony”. Zapraszamy do zapoznania się z programem, który wywieszony jest w gablocie na placu kościelnym.
 5. Informujemy, że od tej niedzieli w zakrystii i kancelarii parafialnej będą przyjmowane wypominki miesięczne i roczne. Kartki wypominkowe można zabrać ze stolików przy wyjściu z kościoła. Bardzo prosimy o zaznaczenie na kartkach rodzaju wypominek (roczne lub miesięczne) oraz o wypisywanie ich drukowanymi literami.
 6. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u brata Daniela.
 7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Stanisław Machnik oraz śp. Halina Dąbrowska. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...
 8. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i sympatykom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask na nadchodzący tydzień. Niech dzisiejsze spotkanie z Żywym Bogiem napełni Wasze serca siłą i pokojem, byście mogli być w świecie prawdziwymi świadkami Chrystusa i głosicielami Dobrej Nowiny.

Msze Św.

Msze Św. w niedzielę i święta obowiązkowe
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00, 20:00

Msze Św. w święta zniesione
6:30, 7:30*, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30

Msze Św. w dni powszednie
6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem adwentu oraz nie ma w lipcu i sierpniu),

8:00, 18:30

Więcej

Odwiedzający

Odwiedza nas 74 gości oraz 0 użytkowników.

Akceptacja Plików Cookie

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na przyjęcie plików cookie.