Matka Boska - Czerna

1. Dzisiaj o godz. 19.00 nieszpory niedzielne.
    • W poniedziałek: wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła.
    • We wtorek: wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
    • W środę: po Mszy świętej o godz. 18.30 odbędzie się nabożeństwo wspomnienia błogosławionej śmierci św. Franciszka z Asyżu, zwane „Transitus”, które poprowadzi Franciszkański Zakon Świeckich.
    • W czwartek: Uroczystość św. Ojca Franciszka z Asyżu, diakona, założyciela trzech zakonów. W tym dniu za nawiedzenie świątyni franciszkańskiej i udział we Mszy świętej lub nabożeństwie ku czci św. Franciszka można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
      Jest to również pierwszy czwartek miesiąca. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. O godz. 17.00 Msza święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja.
    • W piątek: wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy. O godz. 16.30, z racji pierwszego piątku miesiąca, spowiedź dzieci i młodzieży; o 17.00 Msza święta dla nich. O godz. 17.45 różaniec, o 18.30 Msza w intencji misji świętych i misjonarzy.
    • W sobotę: pierwsza sobota miesiąca. O godz. 18.30 Msza święta w intencji Róż Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
  3. Przez cały miesiąc październik będą w naszej Świątyni odprawiane nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o godz. 17.45, a w niedziele o godz. 19.00. Różaniec poprowadzą:
    • w poniedziałki: Franciszkański Zakon Świeckich;
    • we wtorki: Akcja Katolicka;
    • w środy: kapłani;
    • w czwartki: Koło Przyjaciół Radia Maryja;
    • w piątki: Liturgiczna Służba Ołtarza i dzieci;
    • w soboty: Róże Żywego Różańca;
    • w niedziele: Parafialne Duszpasterstwo Młodzieży
  4. Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II zaprasza dnia 2 października bieżącego roku na uroczystości w hołdzie Patronowi Szpitala św. Janowi Pawłowi II w 40. rocznicę wyboru Ojca Świętego na Stolicę Piotrową. Dokładne informacje dostępne w biuletynach w kruchcie kościoła.
  5. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u br. Daniela.
  6. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odszedł do Wieczności: śp. Waldemar Siciarz. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...
  7. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i sympatykom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask na nadchodzący tydzień. Życzymy Wam, wzorem św. Franciszka z Asyżu: prawdziwej wiary, wytrwałej nadziei, doskonałej miłości oraz świętej mądrości, byście umieli w swoim życiu odnaleźć i wypełnić wolę Boga.