Matka Boska Częstochowska

1. Dzisiejszej niedzieli gościmy w naszej Wspólnocie Parafialnej o. Łukasza Kwiatkowskiego, misjonarza z Papui Nowej Gwinei. O. Łukasz zbierze przed Świątynią dobrowolne ofiary na potrzeby swojej misji. Za wszelką hojność składamy z serca płynące Bóg zapłać.
    O godz. 19.00 nieszpory niedzielne.
    • W poniedziałek: święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej. O godz. 17.30 nabożeństwo fatimskie.
    • We wtorek: wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.
    • W środę: Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w tym dniu w porządku niedzielnym (6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 20.00). Poświęcenie ziół, owoców i kwiatów na każdej Mszy Świętej. W tym dniu obchodzimy również Święto Wojska Polskiego. Pamiętajmy w swoich modlitwach o tych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny, jak i o wszystkich pracujących obecnie w służbach mundurowych.
    • W piątek: wspomnienie św. Jacka, kapłana.
  3. Sierpień w polskiej tradycji chrześcijańskiej jest ustanowiony miesiącem trzeźwości. Zachęcamy wszystkich wiernych do podjęcia wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych w tym czasie oraz do modlitwy za osoby, które alkoholu nadużywają.
  4. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na dwudniową pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w dniach 6-7 września 2018 r. Koszt: 200 zł. Zapisy w kruchcie kościoła w czwartki przed modlitwą różańcową lub po wieczornej Mszy świętej.
  6. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do wieczności: śp. Helena Syrek oraz śp. Mieczysław Woźniak. Wieczne odpoczywanie...
  7. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i sympatykom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć Bożego błogosławieństwa na dzisiejszą niedzielę oraz cały rozpoczynający się tydzień. Niech Najświętsza Maryja Panna weźmie Was w matczyną opiekę i stale oręduje w Waszych intencjach u swego Syna.