Jezus Zmartwychwstały - Kopalnia Soli Wieliczka

 1. Dziś o godz. 13.15 Msza Święta w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. O godz. 19.00 nieszpory niedzielne. Przez cały dzisiejszy dzień wolontariusze hospicjum św. Łazarza przeprowadzają na terenie naszej parafii zbiórkę w ramach akcji „Pola Nadziei”.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W środę: wspomnienie św. Atanazego, biskupa i Doktora Kościoła.
  • W czwartek (3 maja): Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte w porządku niedzielnym.
  • W piątek: wspomnienie św. Floriana, męczennika. W tym dniu przypada pierwszy piątek miesiąca: od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną; o godz. 16.30 spowiedź dzieci i młodzieży, o 17.00 Msza Święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja; o godz. 18.00 nabożeństwo majowe, a o 18.30 Msza Święta w intencji misji świętych i misjonarzy.
  • W sobotę: wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera. Pierwsza sobota miesiąca: o godz. 18.00 nabożeństwo majowe, o 18.30 Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca.
 3. Majówki w naszej Świątyni będą się odbywać w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie ku czci Najświętszej Maryi Panny.
 4. We wtorek, 1 maja, o godz. 18.30 trzeci dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy.
 5. Parafialne duszpasterstwo młodzieży „Być Mocnym Wiarą” serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych, a szczególnie młodzież, na bezpłatne warsztaty pt. „Przełamywanie barier”, które poprowadzi liderka wolontariatu Światowych Dni Młodzieży – Joanna Lorenc. Pierwsze spotkanie odbędzie się w niedzielę, 6 maja, o godz. 18.00 w salce katechetycznej. Dokładne informacje znajdują się na plakatach w gablocie i kruchcie kościoła.
 6. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Zakopanego w dniu 14 maja 2018 roku z pobytem: w Ludźmierzu, Kirach i na Krzeptówkach. Koszt: 30 zł. Szczegółowe informacje przy zapisach w kruchcie kościoła w dni robocze przed wieczorną Mszą świętą.
 7. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u br. Daniela.
 8. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Kwaśniewski, śp. Marta Gajda, śp. Kazimierz Getinger, śp. Władysława Toboła, śp. Halina Stachurska-Dyduła, śp. Genowefa Seremet-Przęczek oraz śp. Jan Bill.
  Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...
 9. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć wszelkiej pomyślności na rozpoczynający się tydzień. Niech Duch Święty umacnia Was w wierze, nadziei i miłości, a Niepokalana Matka stale oręduje w Waszych intencjach u swego Syna.

RODO

Msze Św.

Msze Św. w niedzielę i święta obowiązkowe
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00, 20:00

Msze Św. w święta zniesione
6:30, 7:30*, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30

Msze Św. w dni powszednie
6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem adwentu oraz nie ma w lipcu i sierpniu),

8:00, 18:30

Więcej

Kancelaria Parafialna

Kancelaria parafialna będzie czynna w lipcu i sierpniu jedynie popołudniami: w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17.00-18.00.

Odwiedzający

Odwiedza nas 70 gości oraz 0 użytkowników.