Zółbek - Azory

1. Dzisiaj o godz. 19.00 nieszpory kolędowe. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
    • We wtorek: wspomnienie św. Berarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich.
    • W środę: wspomnienie św. Antoniego, opata.
    • W piątek: wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
  3. W czwartek, 18 stycznia, o godz. 18.30 odbędzie się Msza Święta z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie.
  4. Okres Bożego Narodzenia to czas radosnego spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem. Tym spotkaniom towarzyszy radość, która często wyraża się we wspólnym śpiewie kolęd. 19 stycznia w krakowskiej Tauron Arenie odbędzie się koncert najpiękniejszych kolęd i pieśni bożonarodzeniowych świata w wykonaniu znanych polskich artystów: „Betlejem w Polsce”, pod patronatem Episkopatu Polski. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.
    Natomiast młodzież naszej parafii zaprasza dnia 17 stycznia, w środę, po Mszy Świętej wieczornej, do wspólnego kolędowania przy szopce.
  5. Ze względu na stan zdrowia aktorów, zaplanowane na dziś Nowe Jasełka, przygotowane przez Seniorów Azorskich, zostały odwołane. Odbędą się one w późniejszym terminie.
  6. W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca, przedstawiciele naszej parafii będą kwestowali na potrzeby naszej Świątyni i domu klasztornego.
  7. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u br. Daniela.
  8. Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
    • Dzisiaj, 14.01, od godz. 15.00: ul. Elsnera – domki, ul. Ehrenberga – domki, ul. Jaremy 14B.
    • Poniedziałek, 15.01, od godz. 16.00: ul. Weissa 16, ul. Lentza 6.
    • Wtorek, 16.01, od godz. 16.00: ul. Weissa 18, ul. Lentza 4, ul. Gdyńska i Mehoffera – domki.
    • Środa, 17.01, od godz. 16.00: ul. Lentza 2, ul. Modrzejewskiej – domki, ul. Modrzejewskiej 18, ul. Berwińskiego - domki.
    • Czwartek, 18.01, od godz. 16.00: ul. Różyckiego 6, ul. Makowskiego 20.
    • Piątek, 19.01, od godz. 16.00: ul. Różyckiego 7, ul. Makowskiego 18
    • Sobota, 20.01, od godz. 15.00: ul. Jaremy: 1, 3, 5, 7, 9, 11.
    • Niedziela, 21.01, od godz. 15.00: ul. Jaremy: 13 i 15, ul. Różyckiego 5.
  9. Przez cały miesiąc styczeń kancelaria parafialna będzie czynna: w poniedziałki, środy i piątki w godz. 9.00 – 10.00.
  10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Maria Sewioł, śp. Janina Tomaszyńska i śp. Wiesław Boryń. Wieczne odpoczywanie...
  11. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom naszej franciszkańskiej Świątyni, pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask na rozpoczynający się tydzień. Niech narodzony w Betlejem Król panuje w Waszych sercach i Waszym życiu, pomaga w przezwyciężaniu codziennych trudności, a Niepokalana Matki wyprasza u Niego obfite błogosławieństwo.