Szopka

1. Dzisiejsza niedziela (31 XII), Niedziela Świętej Rodziny, jest okazją do szczególnego świętowania jubileuszy małżeństw, które w tym roku obchodziły 50-tą oraz 25-tą rocznicę zawarcia Sakramentu Małżeństwa. W ich intencji zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta Jubileuszowa o godz. 13.15.
    Dziś przypada również ostatni dzień 2017 roku. O godz. 17.30 odbędzie się nabożeństwo dziękczynno-błagalne, a o godz. 18.00 Msza Święta dziękczynna z okolicznościowym kazaniem. Za udział w nabożeństwie na zakończenie roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 20.00.
  2. Jutro, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte w tym dniu sprawowane są w porządku niedzielnym.
    • We wtorek: wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i Doktorów Kościoła.
    • W środę: wspomnienie obowiązkowe Najświętszego Imienia Jezus.
    • W czwartek: pierwszy czwartek miesiąca. Od godz. 9.00 Kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną; o godz. 17.00 Msza Święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja, a o 18.30 Msza Święta w intencji Akcji Katolickiej.
    • W piątek: pierwszy piątek miesiąca. O godz. 16.30 spowiedź dzieci i młodzieży, o 17.00 Msza Święta dla nich; o godz. 18.00 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, a o 18.30 Msza Św. w intencji misji świętych i misjonarzy.
    • W sobotę, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana Świętem Trzech Króli. Msze Święte w tym dniu w porządku niedzielnym. O godz. 18.00 Msza Święta w intencji Róż Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
      W tym dniu poświęcenie kredy i kadzidła na każdej Mszy Świętej. Będą one do nabycia u młodzieży w kruchcie kościoła.
  4. 3 stycznia 2018 roku o godz. 19.00 w salce katechetycznej odbędzie się prezentacja dotycząca odkryć archeologicznych w Qumran, którą poprowadzi pan Dariusz Długosz, pracownik Luwru w Paryżu. Na to niecodzienne wydarzenie wszystkich serdecznie zapraszamy. Zaproszenie
  5. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u br. Daniela.
  6. Przez cały miesiąc styczeń kancelaria parafialna będzie czynna: w poniedziałki, środy i piątki w godz. 9.00 – 10.00.
  7. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom naszej franciszkańskiej Świątyni, pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask na rozpoczynający się tydzień. Niech tajemnica narodzenia Zbawiciela napełnia serca Wasze i Waszych rodzin doskonałą radością, którą zapragniecie dzielić się z innymi.
  8. Od 2 stycznia rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Wizytę duszpasterską potraktujmy jako spotkanie połą­czone z modlitwą. Duszpasterze odwiedzający dom czy mieszkanie przy­chodzą do Rodziny przede wszystkim z Bożym Błogosławieństwem. W cza­sie wizyty duszpasterskiej prosimy, aby na stole nakrytym białym obru­sem, był: krzyż, świece i woda święcona.
  9. Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
Data Godzina rozpoczęcia Adres
2 stycznia - wtorek od godz. 16:00