Szopka

 1. Dzisiejsza niedziela (31 XII), Niedziela Świętej Rodziny, jest okazją do szczególnego świętowania jubileuszy małżeństw, które w tym roku obchodziły 50-tą oraz 25-tą rocznicę zawarcia Sakramentu Małżeństwa. W ich intencji zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta Jubileuszowa o godz. 13.15.
  Dziś przypada również ostatni dzień 2017 roku. O godz. 17.30 odbędzie się nabożeństwo dziękczynno-błagalne, a o godz. 18.00 Msza Święta dziękczynna z okolicznościowym kazaniem. Za udział w nabożeństwie na zakończenie roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 20.00.
 2. Jutro, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte w tym dniu sprawowane są w porządku niedzielnym.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • We wtorek: wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i Doktorów Kościoła.
  • W środę: wspomnienie obowiązkowe Najświętszego Imienia Jezus.
  • W czwartek: pierwszy czwartek miesiąca. Od godz. 9.00 Kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną; o godz. 17.00 Msza Święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja, a o 18.30 Msza Święta w intencji Akcji Katolickiej.
  • W piątek: pierwszy piątek miesiąca. O godz. 16.30 spowiedź dzieci i młodzieży, o 17.00 Msza Święta dla nich; o godz. 18.00 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, a o 18.30 Msza Św. w intencji misji świętych i misjonarzy.
  • W sobotę, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana Świętem Trzech Króli. Msze Święte w tym dniu w porządku niedzielnym. O godz. 18.00 Msza Święta w intencji Róż Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
   W tym dniu poświęcenie kredy i kadzidła na każdej Mszy Świętej. Będą one do nabycia u młodzieży w kruchcie kościoła.
 4. 3 stycznia 2018 roku o godz. 19.00 w salce katechetycznej odbędzie się prezentacja dotycząca odkryć archeologicznych w Qumran, którą poprowadzi pan Dariusz Długosz, pracownik Luwru w Paryżu. Na to niecodzienne wydarzenie wszystkich serdecznie zapraszamy. Zaproszenie
 5. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u br. Daniela.
 6. Przez cały miesiąc styczeń kancelaria parafialna będzie czynna: w poniedziałki, środy i piątki w godz. 9.00 – 10.00.
 7. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom naszej franciszkańskiej Świątyni, pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask na rozpoczynający się tydzień. Niech tajemnica narodzenia Zbawiciela napełnia serca Wasze i Waszych rodzin doskonałą radością, którą zapragniecie dzielić się z innymi.
 8. Od 2 stycznia rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Wizytę duszpasterską potraktujmy jako spotkanie połą­czone z modlitwą. Duszpasterze odwiedzający dom czy mieszkanie przy­chodzą do Rodziny przede wszystkim z Bożym Błogosławieństwem. W cza­sie wizyty duszpasterskiej prosimy, aby na stole nakrytym białym obru­sem, był: krzyż, świece i woda święcona.
 9. Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
Data Godzina rozpoczęcia Adres
2 stycznia - wtorek od godz. 16:00

ul. Radzikowskiego 74

ul. Czerwieńskiego 10

3 stycznia - środa od godz. 16:00

ul. Radzikowskiego 72

ul. Radzikowskiego domki

ul. Czerwieńskiego domki

4 stycznia - czwartek od godz. 16:00

ul. Pużaka 2

ul. Radzikowskiego 66

5 stycznia - piątek od godz. 16:00

ul. Pużaka 6

ul. Pużaka 8

6 stycznia - sobota brak brak
7 stycznia - niedziela od godz. 15:00

ul. Zygmuntowska domki

ul. Gnieźnieńska domki

ul. Pużaka domki.

Msze Św.

Msze Św. w niedzielę i święta obowiązkowe
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00, 20:00

Msze Św. w święta zniesione
6:30, 7:30*, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30

Msze Św. w dni powszednie
6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem adwentu oraz nie ma w lipcu i sierpniu),

8:00, 18:30

Więcej

Odwiedzający

Odwiedza nas 107 gości oraz 0 użytkowników.

Akceptacja Plików Cookie

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na przyjęcie plików cookie.