Paschał - Fatima

1. Dzisiejsza niedziela zwana jest Niedzielą Gaudete, czyli niedzielą radości w oczekiwaniu na bezpośrednie przyjście Jezusa, naszego Zbawiciela. O godz. 12.00 odbędzie się poświęcenie nowego Krzyża Misyjnego, którego dokona Ojciec Prowincjał Jacek Koman.
  2. We wtorek, 19 grudnia, o godz. 18.30 odbędzie się Msza Święta z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie.
  3. W tym tygodniu spowiedź święta:
    • W poniedziałek, wtorek, środę i czwartek: od godz. 6.00 do 9.00 i od 15.00 do 19.00.
    • W piątek i sobotę: od godz. 6.00 do 12.00 i od 15.00 do 19.00.
    • W niedzielę, 24 grudnia: od 6.00 do 14.00.
  4. 21 grudnia, w czwartek, od godz. 9.00 kapłani udadzą się ze świąteczną posługą sakramentalną do chorych.
  5. 24 grudnia, wigilia, wypada w tym roku w niedzielę, dlatego Msze Święte w tym dniu będą sprawowane o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i ostatnia Msza Święta o godz. 13.15. Według tradycji w tym dniu obowiązuje post ścisły, który w miarę możliwości warto zachować. O godz. 24.00 odbędzie się uroczysta Msza Święta zwana Pasterką.
  6. W czwartki, po Mszy Świętej wieczornej, odbywa się półgodzinne wystawienie z adoracją Najświętszego Sakramentu w ciszy oraz z modlitwami o nowe powołania.
  7. Przez cały okres Adwentu w sprzedaży są wigilijne świece Caritas. Zachęcamy do wsparcia wigilijnego dzieła pomocy najuboższym dzieciom. Przy wyjściu z kościoła można też zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne, z których dochód będzie przeznaczony na potrzeby naszej świątyni.
  8. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do wieczności: śp. Józef Grabowski, śp. Elżbieta Krotofil-Jakubowicz, śp. Franciszka Zichura, śp. Zbigniew Taljański, śp. Marian Wścisło, śp. Wacław Ciaranek oraz śp. Mirosława Krochmal. Wieczne odpoczywanie...
  9. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u br. Daniela.
  10. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom naszej franciszkańskiej Świątyni, pragniemy życzyć obfitego błogosławieństwa Bożego na trzeci tydzień adwentu. Niech w tę niedzielę radości przychodzący Chrystus obdarzy Was swym zbawczym pokojem, byście mogli z sercami pełnymi miłości nieść światu Dobrą Nowinę o narodzinach Mesjasza.