Ogłoszenia duszpasterskie na 1 Niedzielę Adwentu - 3.12.2017 - Parafia Rzymsko-Katolicka Niepokalanego Poczęcia NMP, Kraków, os. Azory

Wyszukiwarka

RODO

Ogłoszenia duszpasterskie na 1 Niedzielę Adwentu - 3.12.2017

Kategoria: Ogłoszenia
Opublikowano: piątek, 01 grudzień 2017 13:43
Odsłony: 653

Mistrz Jerzy, Zwiastowanie, 1517, Muzeum Książąt Czartoryskich, fot. Krystyna Skrzyniarz

 1. Dzisiaj o godz. 19.00 nieszpory niedzielne.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W czwartek: wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu przypada pierwszy czwartek miesiąca: od godz. 9.00 kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. O godz. 17.00 Msza Święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja, a o 18.30 w intencji Akcji Katolickiej.
  • W piątek: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to nasz główny Odpust Parafialny. W tym dniu Msze Święte o godzinach: 6, 7, 8, 9, 10 i o 18.30 suma odpustowa, którą sprawować będą Ojcowie Karmelici. O godz. 12.00 nabożeństwo maryjne zwane Godziną Łaski. Tego dnia za uczestnictwo w Mszy Świętej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Od poniedziałku, 4 grudnia, rozpoczynamy w naszej Świątyni Msze Święte roratnie ku czci NMP. Będą one sprawowane o godz. 6.20. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci i starszych. Również od tego dnia rozpoczynamy spowiedź adwentową: kapłani będą dyżurować w konfesjonale w dni powszednie rano podczas Mszy Świętych i popołudniu od godz. 17.00, a w niedziele pół godziny przed Mszą.
 4. Od najbliższego czwartku, po Mszy Świętej wieczornej, będzie półgodzinne wystawienie z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 5. Przez cały okres Adwentu w sprzedaży są wigilijne świece Caritas. Zachęcamy do wsparcia wigilijnego dzieła pomocy najuboższym dzieciom. Przy wyjściu z kościoła można też zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne, z których dochód będzie przeznaczony na potrzeby naszej świątyni.
 6. W czwartek, 7 grudnia, XIV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika będzie obchodzić jubileusz 60-lecia istnienia. Z tej okazji o godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza Święta w kościele św. Jadwigi Królowej.
 7. Dyrektor i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 119 w Krakowie, przy ul. Czerwieńskiego 1, zapraszają dzieci 5-cio i 6-cio letnie wraz z rodzicami na zajęcia dla przedszkolaków, które odbędą się 7 grudnia 2017 r. w czwartek o godzinie 17:00.
 8. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do wieczności: śp. Genowefa Stankowska, śp. Stanisław Łabędzki, śp. Bronisława Gruszczak, śp. Andrzej Wędziński, śp. Amelia Gruchała, śp. Maria Brożek oraz śp. Protazy Stryczula. Wieczne odpoczywanie...
 9. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u br. Daniela.
 10. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom naszej franciszkańskiej Świątyni, pragniemy życzyć obfitego błogosławieństwa Bożego na pierwszy tydzień adwentu. Niech Niepokalana Dziewica Maryja napełnia Was pokojem i miłością, a Wasze serca niech z radością przygotowują się do przyjścia Zbawiciela.

Zrzeczenie odpowiedzialności za reklamy

Parafia nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam dostarczanych przez Autora Wtyczki oraz Google Ads.