Jezus Ukrzyżowany - Greccio - Włochy

 1. Dzisiaj przeżywamy Międzynarodowy Dzień Modlitwy za Kościół Prześladowany. O godz. 19.00 młodzież z parafialnego duszpasterstwa „Być Mocnym Wiarą” zaprasza na drogę krzyżową w intencji naszych Sióstr i Braci w Chrystusie prześladowanych za wiarę; zainteresowanych zapraszamy również na godz. 21.00 do salki katechetycznej, gdzie zostanie przedstawiona prezentacja multimedialna.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Męczenników Polskich.
  • We wtorek: wspomnienie św. męczenników Mikołaja Tavelicia i Towarzyszy.
  • W środę: wspomnienie św. Dydaka z Alcali, zakonnika, oraz wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa. W tym dniu czcić swojego Patrona będzie o. Albert Matuszyk – Ojcu Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Świętego, opieki Matki Niepokalanej oraz błogosławieństwa w życiu kapłańskim i zakonnym.
  • W piątek: święto św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, patronki FZŚ.
  • W sobotę: wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
 3. W związku ze Światowym Dniem Ubogich, ustanowionym przez Ojca Świętego Franciszka, od dzisiaj do 18 listopada, przeprowadzona zostanie zbiórka długoterminowych produktów spożywczych i chemicznych oraz dobrowolnych datków na rzecz Ubogich. Zostaną one przekazane w całości do Fundacji Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Produkty można będzie przynosić do zakrystii lub kancelarii, natomiast ofiary pieniężne będzie można składać do puszek przy figurze św. Antoniego oraz puszki misyjnej przy wyjściu z kościoła.
 4. W miesiącu listopadzie, za naszych zmarłych, o godz. 17.45 odprawiana jest droga krzyżowa poprzedzona wypominkami, a następnie o 18.30 Msza Święta za nich na sposób gregoriański (w niedziele Msza Święta o godz. 18.00, a droga krzyżowa o 19.00).
 5. W tym tygodniu przygotowania do sakramentu bierzmowania:
  • w poniedziałek o godz. 17.30 – dla klas VII,
  • we wtorek o godz. 17.00 – dla klas II,
  • w środę o godz. 17.00 – dla klas III.
 6. W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca, przedstawiciele naszej parafii będą kwestowali na potrzeby spłaty związanej z remontem placu kościelnego.
 7. Świetlica środowiskowa Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Chatka Puchatka zaprasza rodziców wraz z dziećmi na warsztaty przedświąteczne w dniu 24 listopada o godz. 16.00 do lokalu przy ul. Elsnera 3. Istnieje możliwość zapisu dzieci do placówki.
 8. Dyrektor i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 119 w Krakowie, przy ul. Czerwieńskiego 1 zapraszają dzieci 6 i 7 letnie wraz z rodzicami na Dzień Otwarty 18 listopada 2017 r. w sobota od godziny 10:00 do 13:30. Czeka na Was mnóstwo atrakcji.
 9. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odszedł do wieczności śp. Andrzej Wiadek. Wieczne odpoczywanie...
 10. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u br. Daniela.
 11. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom naszej franciszkańskiej Świątyni, pragniemy życzyć wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu. Niech franciszkańskie pozdrowienie „Pokój i dobro!” napełnia Wasze serca i domy chrystusową radością, a Maryja niech stale wyprasza potrzebne łaski.

Msze Św.

Msze Św. w niedzielę i święta obowiązkowe
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00, 20:00

Msze Św. w święta zniesione
6:30, 7:30*, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30

Msze Św. w dni powszednie
6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem adwentu oraz nie ma w lipcu i sierpniu),

8:00, 18:30

Więcej

Odwiedzający

Odwiedza nas 112 gości oraz 0 użytkowników.

Akceptacja Plików Cookie

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na przyjęcie plików cookie.