Krzyż - Cmentarz - Wierzchosławice - Grób Wicentego Witosa

 1. Dzisiaj (5 XI) Krakowska Grupa Ratownicza przeprowadza profilaktyczne badania krwi i ciśnienia w karetce przed wejściem do kościoła oraz pokaz pierwszej pomocy w salce katechetycznej. Dobrowolne ofiary przez nich zbierane będą przeznaczone na zakup sprzętu medycznego.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W środę: bł. Jana Dunsa Szkota, kapłana.
  • W czwartek: święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  • W piątek: wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora kościoła.
  • W sobotę: wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.
 3. Dzisiaj swojego patrona czci o. Tobiasz Szczepaniak, natomiast w przyszłą sobotę imieniny będzie świętował o. Marcin Kordowisko. Solenizantom pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia: wielu łask Bożych, opieki Świętych Patronów oraz Matki Niepokalanej, a także błogosławieństwa w życiu kapłańskim i zakonnym.
 4. W miesiącu listopadzie, za naszych zmarłych, o godz. 17.45 odprawiana jest droga krzyżowa poprzedzona wypominkami, a następnie o 18.30 Msza Święta za nich na sposób gregoriański (w niedziele Msza Święta o godz. 18.00, a droga krzyżowa o 19.00).
 5. Dzisiaj, przy wyjściu z kościoła, przedstawiciele Akcji Katolickiej i Koła Przyjaciół Radia Maryja będą zbierali podpisy pod obywatelskim projektem ustawy, która ma na celu zatrzymanie zabijania chorych, nienarodzonych dzieci. Podpisać się może pod tym każdy, kto ukończył 18. rok życia, potrzebny jest numer pesel.
 6. W przyszłą niedzielę, 12 listopada, będziemy przeżywać Dzień Modlitw o Kościół Prześladowany. O godz. 19.00 młodzież z parafialnego duszpasterstwa „Być Mocnym Wiarą” poprowadzi drogę krzyżową połączoną z nabożeństwem w intencji Prześladowanego Kościoła.
 7. W związku ze Światowym Dniem Ubogich, ustanowionym przez Ojca Świętego Franciszka, w dniach od 12 do 18 listopada, przeprowadzona zostanie zbiórka długoterminowych produktów spożywczych i chemicznych oraz dobrowolnych datków na rzecz Ubogich. Zostaną one przekazane w całości do Fundacji Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Produkty można będzie przynosić do zakrystii lub kancelarii, natomiast ofiary pieniężne będzie można składać do puszek przy figurze św. Antoniego oraz puszki misyjnej przy wyjściu z kościoła.
 8. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u br. Daniela.
 9. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom naszej franciszkańskiej Świątyni, pragniemy życzyć obfitości łask Bożych w nadchodzącym tygodniu. Niech wasze serca promienieją radością, pokojem i najdoskonalszą miłością, której nauczył nas sam Chrystus, a Niepokalana Matka niech ma was stale w swojej matczynej opiece.

RODO

Msze Św.

Msze Św. w niedzielę i święta obowiązkowe
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00, 20:00

Msze Św. w święta zniesione
6:30, 7:30*, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30

Msze Św. w dni powszednie
6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem adwentu oraz nie ma w lipcu i sierpniu),

8:00, 18:30

Więcej

Kancelaria Parafialna

Kancelaria parafialna będzie czynna w lipcu i sierpniu jedynie popołudniami: w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17.00-18.00.

Odwiedzający

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.