Matka Boska Fatimska

1. Dzisiaj o godz. 19.00 odbędzie się wieczór Liryki Franciszkańskiej na rozpoczęcie Triduum do św. Franciszka, na który serdecznie zapraszamy.
    • W poniedziałek: wspomnienie św. Aniołów Stróżów.
    • W środę: uroczystość św. Franciszka z Asyżu. W tym dniu wierni, którzy nawiedzą Świątynię franciszkańską i wezmą udział we Mszy Świętej lub nabożeństwie do św. Franciszka, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
    • W czwartek: wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. W tym dniu od godz. 9.00 kapłani udadzą się z posługą do chorych. O godz. 17.00 Msza Święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja.
    • W piątek: pierwszy piątek miesiąca. O godz. 16.30 spowiedź dzieci i młodzieży, o 17.00 Msza Święta dla nich. O godz. 18.30 Msza Święta w intencji misji świętych i misjonarzy.
    • W sobotę: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
  3. W związku z akcją modlitewną „Różaniec do granic”, dnia 7 października, w sobotę, o godz. 15.15 w naszym kościele odbędzie się nabożeństwo różańcowe dla wiernych, którzy nie mogli udać się z pielgrzymką do granicy. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. We wtorek, 3 października, o godz. 18.30 odbędzie się Msza Święta z wigilii św. Franciszka, a po niej nabożeństwo Transitus, czyli wspomnienie błogosławionej śmierci Serafickiego Ojca, które poprowadzi Franciszkański Zakon Świeckich.
  5. W przyszłą niedzielę, 8 października, przypada XVII Dzień Papieski. W związku z tym po Mszach Świętych przedstawiciele naszej parafii będą kwestować na potrzeby Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Z tego względu w tym miesiącu nie będzie zbiórki na cele remontowe.
  6. Październik jest miesiącem poświęconym Matce Bożej Różańcowej. W naszej parafii nabożeństwa różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu będą się odbywały w dni powszednie o godz. 17.45, a w niedziele o godz. 19.00. Różaniec poprowadzą:
    • w poniedziałek – Franciszkański Zakon Świeckich;
    • we wtorek – Akcja Katolicka;
    • w środy – kapłani;
    • w czwartki – Koło Przyjaciół Radia Maryja;
    • w piątki – Liturgiczna Służba Ołtarza i dzieci;
    • w soboty – Róże Żywego Różańca;
    • w niedziele – młodzież.
  7. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u br. Daniela.
  8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Zbigniew Białczyk. Wieczne odpoczywanie...
  9. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom naszej franciszkańskiej Świątyni, pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza Was pokojem i miłością, a Niepokalana Matka wyprasza potrzebne łaski u swego Syna.