Archanioł Michał - Fonte Colombo

1. Dzisiaj o godz. 19.00 nieszpory niedzielne.
    • W poniedziałek: wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera.
    • W czwartek: wspomnienie św. Wacława, męczennika.
    • W piątek: święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu swoje imieniny obchodzi o. Rafał Waluch. Solenizantowi pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia: wielu łask Bożych, opieki świętego patrona oraz błogosławieństwa w życiu kapłańskim i zakonnym.
    • W sobotę: wspomnienie św. Hieronima, prezbitera.
  3. W ubiegłą niedzielę po Mszach Świętych przedstawiciele naszej parafii kwestowali na potrzeby związane z rozpoczętym remontem placu kościelnego. Zebrano kwotę 6020 zł. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące Bóg zapłać!
  4. W ramach akcji modlitewnej „Różaniec do granic”, w sobotę 7 października 2017 roku, we wspomnienie MB Różańcowej, cała Polska wzdłuż liczącej 3,5 tysiąca kilometrów granicy, ma zostać opleciona modlitwą różańcową. Nasza Parafia włącza się w tę inicjatywę, organizując wyjazd do granicy – do miejscowości Jabłonka. Szczegółowe informacje i zapisy u o. Rafała.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie różańców dzieci pierwszokomunijnych. W tym dniu rozpoczynamy Triduum przed Uroczystością św. Franciszka. Z tego względu o godz. 19.00, zamiast nieszporów, zapraszamy na wieczór z Liryką Franciszkańską w wykonaniu p. Magdaleny Markiewicz, aktorki i wokalistki krakowskiej, oraz p. Marka Skrukwy, teologa i muzyka.
  6. Październik jest miesiącem poświęconym Matce Bożej Różańcowej. W naszej parafii nabożeństwa różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu będą się odbywały w dni powszednie o godz. 17.45, a w niedziele o godz. 19.00. Różaniec poprowadzą:
    • w poniedziałek – Franciszkański Zakon Świeckich;
    • we wtorek – Akcja Katolicka;
    • w środy – kapłani;
    • w czwartki – Koło Przyjaciół Radia Maryja;
    • w piątki – Liturgiczna Służba Ołtarza i dzieci;
    • w soboty – Róże Żywego Różańca;
    • w niedziele – młodzież
  7. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u br. Daniela.
  8. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom naszej franciszkańskiej Świątyni, pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza Was pokojem i miłością, a Niepokalana Matka wyprasza potrzebne łaski u swego Syna.