Figura Jezusa - Coimbra - Portugalia - Klasztor Santa Cruz

 1. Dzisiaj o godz. 19.00 nieszpory niedzielne.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, współpatrona Polski;
  • W środę: wspomnienie męczenników – Andrzeja Kim Taegon, prezbitera i Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
  • W czwartek: święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty;
  • W sobotę: wspomnienie św. Pio z Pietrelciny. W tym dniu swoje imieniny obchodzi Ojciec Gwardian, Pio Gąszczyk. Ojcu Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych, opieki przemożnego patrona oraz błogosławieństwa w życiu kapłańskim i zakonnym.
 3. Dzisiaj po Mszy Świętej o 10.30 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 4. Dzisiaj po Mszach Świętych przedstawiciele naszej parafii będą kwestowali na potrzeby związane z rozpoczętym remontem placu kościelnego.
 5. Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie jest najważniejszym miejscem kultu świętego papieża w Polsce. Tutaj, przy Jego relikwiach modlą się rzesze pielgrzymów z całej Ojczyzny, jak i spoza jej granic. W zeszłym roku w papieskim Sanktuarium Mszę św. sprawował także papież Franciszek. Każdego 22. dnia miesiąca na „Białych Morzach” jest odprawiane „Archidiecezjalne nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II” na które zaprasza nas nowy Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski. W Jego imieniu Kustosz papieskiego Sanktuarium prosi nas, Parafię Niepokalanego Poczęcia, o przybycie do Sanktuarium w dniu 22 września. O godz. 17.00 rozpocznie się uroczysta Msza św., a po niej odbędzie się Procesja Światła. Na zakończenie uroczystości oddamy cześć relikwiom św. Jana Pawła II.
 6. W ramach akcji modlitewnej „Różaniec do granic”, w sobotę, 7 października 2017 roku, we wspomnienie MB Różańcowej, cała Polska wzdłuż liczącej 3,5 tysiąca kilometrów granicy, ma zostać opleciona modlitwą różańcową. Nasza Parafia włącza się w tę inicjatywę, organizując wyjazd do granicy. Szczegółowe informacje i zapisy u o. Rafała.
 7. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u br. Daniela.
 8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Zygmunt Kowal i śp. Danuta Turakiewicz. Wieczne odpoczywanie...
 9. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom naszej franciszkańskiej Świątyni, pragniemy życzyć radosnego przeżywania dnia Pańskiego. Niech Zmartwychwstały Chrystus – Światło świata – opromienia Was radością i pokojem, a Niepokalana Matka otoczy płaszczem swej matczynej opieki.

RODO

Msze Św.

Msze Św. w niedzielę i święta obowiązkowe
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00, 20:00

Msze Św. w święta zniesione
6:30, 7:30*, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30

Msze Św. w dni powszednie
6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem adwentu oraz nie ma w lipcu i sierpniu),

8:00, 18:30

Więcej

Kancelaria Parafialna

Kancelaria parafialna będzie czynna w lipcu i sierpniu jedynie popołudniami: w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17.00-18.00.

Odwiedzający

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.