1. Dzisiaj o godz. 19.00 nabożeństwo czerwcowe.
    • W środę: wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
    • W czwartek: Uroczystość Świętych Apostołów, Piotra i Pawła.
  3. 1 lipca przypada pierwsza sobota miesiąca. Różaniec o godz. 18.00, a o 18.30 Msza Święta w intencji Róż Żywego Różańca. Po Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych.
  4. W ubiegłą niedzielę przedstawiciele naszej parafii kwestowali na potrzeby naszej świątyni i zebrano kwotę w wysokości 3875. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.
  5. Pragniemy przypomnieć, że w miesiącu lipcu i sierpniu nie będzie Mszy Świętej w niedzielę o godz. 13.15 oraz w dni powszednie o godz. 7.30.
  6. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na 26 pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, w dniu 9 lipca br. (niedziela). Hasło tegorocznej pielgrzymki: „Idźcie i głoście”. Zapisy w kruchcie kościoła codziennie, po Mszy św. wieczornej. Koszt 35 zł.
  7. Decyzją Kongresu Kapitulnego, który obradował w dniach 19-20 czerwca, w naszym azorskim klasztorze i parafii dokonano następujących zmian personalnych:

Odchodzą: o. Jacek Koman (Minister Prowincjalny, do Domu Głównego w Krakowie przy ul. Reformackiej), o. Józef Kiełbasa (do klasztoru w Dursztynie), o. Dariusz Sambora (do klasztoru przy ul. Reformackiej 4), o. Lech Dorobczyński (do klasztoru w Warszawie przy ul. Senatorskiej), br. Antoni Wojtal (do klasztoru w Zakliczynie). Pragniemy z całego serca podziękować im wszystkim za pracę w naszej azorskiej wspólnocie, za zaangażowanie i troskę o nasz Kościół. Oficjalne pożegnanie naszych współbraci odbędzie się w niedzielę, 2 lipca, na Mszy Świętej o godz. 12.00, natomiast pożegnanie o. Jacka – 9 lipca, również na Mszy Świętej o godz. 12.00.

Przychodzą: o. Benedykt Kordula (z klasztoru w Brzezinach Łódzkich), o. Tobiasz Szczepaniak (z klasztoru przy ul. Reformackiej), o. Rafał Waluch (neoprezbiter), br. Daniel Kozak (z klasztoru w Kazimierzu Dolnym).

Nowym gwardianem naszej azorskiej wspólnoty został mianowany o. Pio Gąszczyk, a proboszczem o. Klaudiusz Bartos.

8. O. Lech organizuje rekolekcje we Włoszech w dniach od 10 do 20 lipca. Zostało jeszcze 5 miejsc wolnych. W programie m.in.: Asyż, Padwa, Rzym, Mentorella, Subiaco, Orvieto, La Verna i miejsca związane z życiem św. Franciszka. Szczegółowych informacji o. Lech udziela po Mszy świętej w zakrystii.
  9. Dziś po wszystkich Mszach Świętych Schola Parafialna będzie zbierać dobrowolne ofiary na dofinansowanie wakacyjnego wyjazdu dzieci w Bieszczady. Za wszystkie datki składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Wieczności: św.p. Janusz Morawski, św.p. Andrzej Palusiński oraz św.p. Alina Suder. Wieczne odpoczywanie...
  11. Wszystkim naszym Parafianom, Dobrodziejom naszej franciszkańskiej świątyni i klasztoru życzymy radosnego przeżywania niedzieli. Życzymy wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu oraz opieki Matki Bożej Niepokalanej.