Krzyż z Muzemum PTTK w Gorlicach z Czasów I Wojny Światowej

1. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.30 - Droga Krzyżowa, a o godz. 17.00 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Droga Krzyżowa w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
  2. W Poniedziałek – Uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca NMP. Patrona Kościoła Powszechnego. W tym dniu czcić swojego Patrona będzie O. Józef Kiełbasa. Ojcu Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych w życiu zakonnym i kapłańskim. Niech Patron – św. Józef będzie drogowskazem, w służbie Bogu i ludziom, oraz niech wyprasza liczne łaski u Jezusa, na każdy dzień.
  3. Dzisiaj w trzecią niedzielę (26 III), miesiąca marca, Przedstawiciele naszej parafii kwestują, po Mszach św. na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem świątyni, klasztoru i pomieszczeń katechetycznych.
  4. W Przyszłą niedzielę o godz. 10.00. w salce katechetycznej – spotkanie organizacyjne Przedstawicieli Grup Parafialnych, dotyczące corocznej Parafialnej Drogi Krzyżowej, oraz Triduum Paschalnego.
  5. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszki przy figurze św. Antoniego.
  6. W przyszła niedzielę (26 III) o godz. 19:00 w salce katechetycznej odbędzie się organizowany przez Akcję Katolicką wykład dr. Franciszka Mroza o drodze Jakubowej. Serdecznie zapraszamy.
  7. W dniach od 10 do 20 lipca o. Lech organizuje rekolekcje we Włoszech. W programie: Riese (dom rodzinny św. Piusa X), Mentorella (ulubione Sanktuarium Maryjne św. Jana Pawła II), Subiaco (opactwo benedyktynów), Watykan (Msza przy grobie św. Jana Pawła II), Rzym (bazylika św. Jana na Lateranie, Święte Schody, bazylika Santa Croce in Gerusalemme - relikwie Męki Pańskiej, grób Sługi Bożej Antonietty Meo, bazylika Matki Bożej Większej, Koloseum, Forum Romanum), Fonte Colombo (Reguła św. Franciszka), Greccio (włoskie Betlejem), Terni (grób św. Walentego - patrona zakochanych), Asyż (św. Franciszek, św. Klara, Sługa Boży Carlo Acutis), Orvieto (Cud Eucharystyczny), Bagnoregio (św. Bonawentura), Cortona (św. Małgorzata), góra La Verna (stygmaty św. Franciszka), Padwa (św. Antoni), Schio (św. Józefina Bakhita). Koszt: 390 euro i 710 zł. O szczegóły dotyczące udziału w rekolekcjach można spytać o. Lecha: kom. 536 086 400, e-mail: ojciec.lech(ate)gmail.com lub po Mszy św. w zakrystii.
  8. Członkowie Centrum Aktywności Senioralnej osiedla Azory zapraszają na kiermasz świąteczny własnych wyrobów dekoracyjnych, który odbywa się dzisiaj od godz. 8.00 do 14.30 przy wyjściach z naszej świątyni. Zebrane środki przeznaczamy na zakup materiałów do naszej działalności.
  9. Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom naszej franciszkańskiej świątyni i klasztoru życzymy dobrego przeżycia dnia Pańskiego, wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu, oraz opieki Matki Bożej Niepokalanej.